Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

guneslenmelimi

Toprak

Platin 5 Üye
Merhaba 11 cm boyunda kaplumbagam var bunu ezberlediniz artik 🤣 neyse.. ilk aldigimda cok guzel bir sekilde gunesleniyordu fakat sonra gunesin onlara zararli oldugunu donanim haber diye bir siteden gordum. daha sonra hic gunese goturmedim gunes almayan bir odada akvaryumda kaliyor.(1 seneden fazla suredir) onu guneslendirmelimiyim guneslendirceksem ne kadar sure?

Henüz yok duzgun bitane bmaya calisiyorum takma aparatiyla satilan henüz bulamadim.

isterseniz benim kullandığım ısıtıcı lambanın linkini atabilirim.

petshoplarda daha pahalıdır benimde ısıtıcı lambam çok pahalı zaten patladığında halojen lamba kullanacağım.

bunun teklisini bi petshopda 480e gormustum bulamazsam ordan alcam

internettekilere pek guvenemiyorum site guvenilir olsada urunlerin kalitesk gercekligi vs 🤨

Internetten bir tane mandalli masa lambasi al. Birde 40w akkor flamanlı lamba al yeterli olur. eğer lamba konumu kuru alana aşırı yuksekse seramik duylu 60w destekleyebilen masa lambasi al. Lambayi da 60w alirsin. ben 20cm den 40w kullaniyorum yeterli oluyor.

Geri