Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ömürlük akvaryuma geçiş

ikitane akvaryumu birlestirup akvaryum ustu olani kendinizde yapabilirsiniz 1 kucuk bir buyuk birlestirirsiniz silikonlarsiniz

yok o konularda pek becerikli değilimdir camcıya yaptıracağım muhtemelen.

siz boyle diyince aklimda fikirler canlandi akvaryumu yeniliyecegim herhalde 🤣 evde cam kesici vs var. kendim yaparim. hayvani kesermi diye dusunuyorum suan

camı keser ve kirar diye yapmadim bugune kadar ama köpüğüde yiyor o sıkıtnı

yetiskin kaplumbagalar ne bulsa yiyor gecen akvaryumu temizlerken kutuya alicam diye masaya koymustum temizlerken bir kutuda bekletiyorum kucuk akvaryum gibi bi baktim benim gozlugu ısırmış

siz boyle diyince aklimda fikirler canlandi akvaryumu yeniliyecegim herhalde 🤣 evde cam kesici vs var. kendim yaparim. hayvani kesermi diye dusunuyorum suan
akvaryumu yenilemenizi öneririm. eğer camı kesip yapacaksanız rampa kenarlarını zımparalamayı unutmayın.

Akvaryumun şuan için yeterli. 13 cm kabuk boyuna kadar cok rahat idare eder. Ama daha sonra maliyet artar diye dusunuyorsan simdiden yaptirmak karli olur.

Akvaryumun şuan için yeterli. 13 cm kabuk boyuna kadar cok rahat idare eder. Ama daha sonra maliyet artar diye dusunuyorsan simdiden yaptirmak karli olur.
daha sonra yaptırmayı düşünüyorum. sizce 100x50x60 bir akvaryum, dış filtresi, iç filtresi, ısıtıcısı, lambası vs. herşey ortalama ne kadar tutar?

daha sonra yaptırmayı düşünüyorum. sizce 100x50x60 bir akvaryum, dış filtresi, iç filtresi, ısıtıcısı, lambası vs. herşey ortalama ne kadar tutar?

Bu boyutta guzel bir akvaryum 1000tl tutar bence. Lamba ve ic filtre ucuz ekipmanlar. isiticin 50w sanirim 1 tane daha 50w alabilirsin. Dis filtreler pahali eheim gibi markalar 2bin tl asagisi degildir diye düşünüyorum.

bence okadar buyuge gerek yok hem ona gidecek su cok olur hem gideri baya olur sadece yapimda degil mesela silis kumu benim akvaryumda 5 kg var bu boyutta bi akvaryuma 10 kilodan fazla gerekir.

bence okadar buyuge gerek yok hem ona gidecek su cok olur hem gideri baya olur sadece yapimda degil mesela silis kumu benim akvaryumda 5 kg var bu boyutta bi akvaryuma 10 kilodan fazla gerekir.
ömürlük akvaryumun boyutu en az 100x50x50 olmalı zaten.

Bu boyutta guzel bir akvaryum 1000tl tutar bence. Lamba ve ic filtre ucuz ekipmanlar. isiticin 50w sanirim 1 tane daha 50w alabilirsin. Dis filtreler pahali eheim gibi markalar 2bin tl asagisi degildir diye düşünüyorum.
3bin tlyi gözden çıkarayımmı yani?

zaten ömürlük akvaryumun boyutunun en az 100x50x50 olması gerekiyor.

hayvan buyuyunce akvaryumu buyut Allah korusun hayvanin basina birsey gelirse elinde kalir

Akvaryum üstü olacak ki hem su yüksekliği olsun hemde akvaryumu daraltmasın. Zamanı gelince bakarız acele etme.

Sistemde ilk alınacak olan akvaryumdur diğer ekipmanlar ona göre alınır.

Akvaryum üstü olacak ki hem su yüksekliği olsun hemde akvaryumu daraltmasın. Zamanı gelince bakarız acele etme.

Sistemde ilk alınacak olan akvaryumdur diğer ekipmanlar ona göre alınır.
cem bey nedense aldığım her akvaryum küçük geliyor gözüme.

Geri