Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam gözünü açamıyor

tosii

Yeni Üye
Kaplumbağam tek gözünü açarken zorluk çekiyor açamıyor normalde çok hareketli ama sabahtan beri sadece kabuğunun içinde yem bile yemeğe çıkmıyor

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanın gözünün resmini çekip atın.

Gözüne dalaşacak birşey var mı akvaryumda?

Gözünde kızarıklık var mı?

Ekipman olarak neler var?

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Baştan kuyruğa kabuk boyu kaç cm?

IMG-20230705-WA0010.jpeg

Ekli dosyalar

• 16885827008372491375751030081868.jpg
    16885827008372491375751030081868.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 14
Bunları kullanıyorum gözleri düzeldi 5 cm kaplumbağam fakat yem yemiyor nerdeyse eskiden çok hareketliydi şuan çok az hareket ediyor sürekli kuru alanda ve bazen ağzını sürekli açıyor kaplumbağamdan ağzını açıp kapattıktan sonra cıktık tıktık tarzı sesler geliyor

Suyu 28 dereceye ayarlı ışık da eski ampul ısı veren ışıklardan 60w

Petshopa yem için gittiğimde durumu anlattım adam terramycin kremi ağzının etrafına sürmemi söyledi antibiyotik gibi olduğu için 12 saatte bir sür dedi ama bir şey olur krem olduğu için kullanmadım kullanmalı mıyım?

Manyak mı bu herif teramisin ağıza sürülmez.

Eczaneden gentagut damla alın. Gözlerine sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Ayrıca sabah akşam bir damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine ikişer damla sürün

Lamba doğrudan kuru alanı görmeli tepedeki cam bunu engelliyor.

Su ısıtıcı öyle durmaz en az üst tepedeki çizgiye kadar su içinde durmalı. Çalışırken hava teması aşırı ısınmasına neden olup tapasının kuruyarak hava almasına neden olur daha tehlikelisi camın tavının bozularak patlamasına sebep olur. Tam batan modelse suya yatay batırın değilse batan model alın. Tetra ht uygundur.

Aslında bu paludaryumda ufak en az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Gammarusa ek olarak tetra reptomin baby yada tropical biorept supreme young yada tropical axothl yemi alın.

6 cm kabuk boyunu geçince tropical biorept W yemi de alacaksınız.

Haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Dediklerinizi aldım uygulamaya başladım umarım iyileşir çok teşekkür ederim akvaryumun üstündeki camı iptal etmeye calışıyoruz petshopun dediği şeyi de yapmadım zaten genta kullanmaya başladım

Geri