Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamız mutlumu nasıl anlaşılır?

Toprak

Platin 5 Üye
kaplumbagamin halinden memnun ve mutlu oldugug nereden anlasilir? Bizi sevdigi neyden anlasilir?

Bizi sevmezler onlar için yem kaynağı uşak görevi görürüz. Yem ver uzaklaş beni rahatsız etme mantık bu onlarda.

Mutlu olduklarında deli danalar gibi hareket ederler. Bu da genelde büyük akvaryuma geçildiğinde görülür. Bir de kuru alanda ayaklarını açıp ısıdan maksimum faydalanırlar. Buna balerin duruşu deriz. Bu da en mutlu oldukları anlardan birisidir.

Bizi sevmezler onlar için yem kaynağı uşak görevi görürüz. Yem ver uzaklaş beni rahatsız etme mantık bu onlarda.

Mutlu olduklarında deli danalar gibi hareket ederler. Bu da genelde büyük akvaryuma geçildiğinde görülür. Bir de kuru alanda ayaklarını açıp ısıdan maksimum faydalanırlar. Buna balerin duruşu deriz. Bu da en mutlu oldukları anlardan birisidir.
Bu söylediğiniz içimi çok rahatlattı doğrusu. 13 yıldır su kaplumbağası besliyorum. Büyüme sürecinde 3 akvaryum değiştirdim evim müsait ettiğince büyük ayarlamaya çalıştım ama bunca yıla rağmen benden nefret eder bir hali var :) Sadece yemek verirken mutlu gözüküyor ve bazen de kur yapıyor o kadar. Arada hep düşünüyorum ne yapsam mutlu olur diye. Demek yapacak bir şey yok...

El titretme hareketi sadece kur hareketi değildir. Tehdit karşısında savunma ve alfa olmak için akvaryumdaki diğer kaplumbağalara meydan okuma ve alfa ise her gün sınama ve hizaya sokma durumlarında da yaparlar.

Savunmada yan durup tehdit gelen taraftaki ayaklarını kabuk altına alıp öbür taraftaki ayaklarını kaldırarak kabuklarını kalkan gibi açılı tutarlar. Ek olarak yakın temas olursa tıslarlar. Roma lejyonlarının savunmada kullandıkları testudo biçimi buradan gelir.

la tatli minnos dedigimiz hayvanlarin icinden canavar ciktiya

Geri