Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğunda küçük beyaz leke var

sherifuu

Bronz 5 Üye
Ne zamandır beyaz leke var bilmiyorum bugün kuru alan esnerken fark ettim ciddi bir sorun mu
Screenshot_20230624_235118_Gallery.jpg
Screenshot_20230624_235122_Gallery.jpg

Kabuk jeli kullanıyor musun ?
Su şebeke suyu mu ?
Isıtma lambası varmı?
Isıtma lambası mesafesi uygun mu ?
Akvaryumda başka canlı var mı ? Yada kabuğu tahriş edebilecek tırtıklı yada keskin kenarlı bir taş kaya vs. ?
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?
Hangi yemi kullanıyorsunuz?
Su düzenleyici kullanıyormusunuz?

Kuru alanda esneme durumu akciger enfeksiyonunun baslangici olabilir.

Kabuk jeli kullanıyor musun ?
Su şebeke suyu mu ?
Isıtma lambası varmı?
Isıtma lambası mesafesi uygun mu ?
Akvaryumda başka canlı var mı ? Yada kabuğu tahriş edebilecek tırtıklı yada keskin kenarlı bir taş kaya vs. ?
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?
Hangi yemi kullanıyorsunuz?
Su düzenleyici kullanıyormusunuz?
Kabuk jeli kullanmıyorum
Arıtma suyu kullanıyorum
Isıtma lambası var
Mesafesi uygun
Akvaryum da başka canlı yok ama taş var sivri keskin değil
1 TL den az büyük
Screenshot_20230625_151128_Gallery.jpg

Yem olarak bunları veriyorum
Su düzenleyicide kullanıyorum

Plaka açılmış ona bağlı matlık var. Bir sorun yok.

Su kireçli ise her kuru alana çıktığında su uçar tortu üzerinde kalıp zamanla taşlaşır.

Bunlar hayvan suda iken kayboluyor mu?

Kabuğunu ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Plakalarda ufak pullanmalar var ama kireç yada mantar mı emin olamıyorum plaka altına işlemiş.

Fırçaladıktan sonra tekrar bir resim daha atabilir misiniz?

Isıtma lambası vardı değil mi?

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.

Kabuğunu ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Plakalarda ufak pullanmalar var ama kireç yada mantar mı emin olamıyorum plaka altına işlemiş.

Fırçaladıktan sonra tekrar bir resim daha atabilir misiniz?

Isıtma lambası vardı değil mi?

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.
Screenshot_20230720_191027_Gallery.jpg
fırçaladım bir fark olmadı

Isıtıcı lambası var ama hava çok sıcak olduğu için açmıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230720_191015_Gallery.jpg
    Screenshot_20230720_191015_Gallery.jpg
    418 KB · Görüntüleme: 2
  • Screenshot_20230720_191044_Gallery.jpg
    Screenshot_20230720_191044_Gallery.jpg
    444.1 KB · Görüntüleme: 2
Isıtıcı lambayı açın hayvan sudan çıktığında üşür. aynı bizim sıcak banyodan çıktıktan sonra üşüdüğümüz gibi. o yüzden ısıtıcı lamba açık kalsın 32 derece olsun kuru alan sıcaklığı.

Isıtıcı lambayı açın hayvan sudan çıktığında üşür. aynı bizim sıcak banyodan çıktıktan sonra üşüdüğümüz gibi. o yüzden ısıtıcı lamba açık kalsın 32 derece olsun kuru alan sıcaklığı.
Hayvanın suyu bile 35 derece sıcaktan kuru alanı 40 derece vardır yani

Geri