Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

petshop dan kuru alan aldım ama ne kadar güvenilir sizce

multomus

Yeni Üye
merhabalar petshop dan kuru alan aldım satıcı güvenilir dedi ama ben biraz tedirgin oldum sağlıkları açısından sizlere danışayayım dedim fotoğraflar ektedir
kap4.jpeg
kap4.jpeg
kap3.jpeg
kap2.jpeg
kap1.jpeg

Foruma hoşgeldiniz. Hayvanların kabuk boyu kaç cm?

Bu yeterli su alanı sağlamayabilir. Akvaryumda silikonlamadan önce konumlandırıp yandan resmini çekin mesafesine bakayım.

merhabalar hoşbuldum öncelikle akvaryum ortamı sağlayamıyorum 120 litrelik saklama kabında bakıyorum kabuk bir insan eli kadar 2 adet var silikon ne alacağım ? bide bu resimdeki ürün sağlıklımı hayvana bir zararı olur mu ?

merhabalar hoşbuldum öncelikle akvaryum ortamı sağlayamıyorum 120 litrelik saklama kabında bakıyorum kabuk bir insan eli kadar 2 adet var silikon ne alacağım ? bide bu resimdeki ürün sağlıklımı hayvana bir zararı olur mu ?
Silikon olarak sista marka akvaryum silikonu alabilirsiniz.

aldığım kuru alan sizce sağlıkları için güvenilir mi üstündeki çimen onun yapıştırıcısı

Hayvanlar büyük bu kuru alan pek uygun gözükmüyor. En az 20 cm derinlikte su lazım açısı tutmaz. Altına birşey konup üstüne alan oturtulursa bu şekilde olabilir.

Alanın arka ucuna alttan ayak yapıştırılabilir. Aynı malzemeden pleksiglass plaka olur. Yada ceviz, gürgen yada meşe tahta parçası olur. Çam türevleri ladinler olmaz bunlar reçineli suya salınım yapar.

Alan yükseleceği için hafif eğimli olabilir. Sorun olmaz. Birleşme noktası suya temas etmeyeceği için küçük tüpte silikon olur.

Hayvanlar büyük bu kuru alan pek uygun gözükmüyor. En az 20 cm derinlikte su lazım açısı tutmaz. Altına birşey konup üstüne alan oturtulursa bu şekilde olabilir.

Alanın arka ucuna alttan ayak yapıştırılabilir. Aynı malzemeden pleksiglass plaka olur. Yada ceviz, gürgen yada meşe tahta parçası olur. Çam türevleri ladinler olmaz bunlar reçineli suya salınım yapar.

Alan yükseleceği için hafif eğimli olabilir. Sorun olmaz. Birleşme noktası suya temas etmeyeceği için küçük tüpte silikon olur.
hocam bu aldığım kuru alan ürünündeki kullanılan malzemeler suya salınım yaparmı herhalde hızlı yapıştırıcı ile yapıştırılmış

Sonuçta petrol artığı illaki salınım yapar. Hayvanlar büyüdükçe çimi koparıp yiyor bu tehlikesi var. Yavrular için geçici olarak kullanılabilir. Hayvanlar el kadarsa 10 cm civarları bu durumda kullanmak iyi olmaz, iade edin. Genişliği de yeterli değil gibi. Bu konudaki alternatif alanlara bakın.

Sonuçta petrol artığı illaki salınım yapar. Hayvanlar büyüdükçe çimi koparıp yiyor bu tehlikesi var. Yavrular için geçici olarak kullanılabilir. Hayvanlar el kadarsa 10 cm civarları bu durumda kullanmak iyi olmaz, iade edin. Genişliği de yeterli değil gibi. Bu konudaki alternatif alanlara bakın.
teşekkür ederim

Geri