Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam garipleşti

ayyuce

Yeni Üye
Su kaplumbağam neredeyse 1.5 yıldır bizde . 2 gün önceye kadar kaplumbağam biz onla konusunca çırpınıp duruyordu yanı cok hareketliydi . Ve yemek canavarıydı hep yemek istiyordu ama 2 gündür anca biz verdiğimizde yemeye başlıyordu . Akvaryumda beslıyorum fakat çok büyük bir akvaryum değil . Isıtıcısı da var

Cvp: Kaplumbağam garipleşti

Tam olarak ne anlatmak istediğini anlamadım ama kapluşun sanırım tembel :) yada çok kuru alanda kendını yoruyor :) kendısını yormasına ızın verme ... böylece enerjisini yüzrerek atmış olur :)

Dinleniyordur belki.Enerji topladıktan sonra yine hareketlenmeye başlar.Bir gariplik yok bence:smile:

Dikkatli olmakta fayda var, forumun hastalık sağlık bölümünü inceleyin. Bünyesi zayıflamış da olabilir, vitamin takviyesi yaparsanız iyi olur. Kaliteli bir vitamin kullanmanızı öneririm. Sera, jbl, tortvit gibi.

Aslında kaplumbağalar bazen de sıcaktan bunalabiliyorlar. Örneğin Merry'de çok hareketlidir ama geçen gün gittiğimde odam falan çok sıcaktı Merry de taşın altına girmiş ve o şekilde duruyordu mama attım çağırdım ama bir türlü çıkmadı. Camı falan açtım oda bizraz serinledi yarım saat sonra falan gittiğimde yine çok hareketlenmişti. Akvaryumun durduğu oda nemli, rutubetli yada çok sıcaksa bazen kapluşlar da bunalabiliyor.

Geri