Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aşırı sıcakta akvaryum - Cinsiyet

Şekerli

Gümüş 4 Üye
Merhabalar iki tane sorum olacaktı benim kaplumbağamın akvaryumunda hiçbir sistem yok soğutucu, ısıtıcı vs. ve maalesef alma imkanım yok.

Akdeniz bölgesinde yaşıyoruz buranın aşırı nemli sıcaklarını bilen bilir akvaryum suyu da 30 dereceyi geçiyor kaplumbağam içindeyken akvaryuma buz koymuyorum ama suyunu değiştirirken koysam da nafile.

Bir öneriniz var mıdır, soğuk su veya sıcak su ilavesinin zararlı olduğunu biliyorum ama bu sıcaklarda da geçerli mi bu kaplumbağa bunalır mı ne yapmam gerek acaba?

İkinci sorum ise kaplumbağamın cinsiyetini önceden sormuştum ama küçük olduğu için anlaşılmıyordu şimdi yaşı büyüdüğü için tekrar sormak istiyorum belki belli olur diye şimdiden çok teşekkürler 🙏🏻

20230825_141613.jpg

20230825_141610.jpg

Cinsiyet hala belirsiz kuyruk ufak.

Su 26 derece altına düşmediği sürece su ısıtıcıya gerek yok. Buz koymayın olağan ısıda dursun. Ani ısı değişimleri zararlı. Yalnız su 35 dereceye çıkarsa ilaçlar için kullanılan plastik buzluk yada küçük petşişede buzu akvaryumun bir köşesine koyun. Alt seviye ısılar için gerek yok.

Çok teşekkürler yardım ve önerileriniz için uygulayacağım dediklerinizi

Geri