Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Iç filtre onerisi

afacanlar

Yeni Üye
Merhabalar 61*37*42 ölçülerinde bir akvaryuma sahibim iki tane 8 9 aylık kaplumbağa bakıyorum. Iç filtre m sanırım su kaçırıyor, filtre malzemesi dolmadan üst borular kirleniyor ve tıkanıyor. Bu nedenle iç filtreyi değişmem lazım. Uygun fiyatlı bir filtre onerir misiniz? Bir de akvaryum temizliği yapmam lazım mi kendi sularını sevdikleri ve filtre sayesinde du kirlenmedigi bulaniklasmadigi için temizlemiyorum, temizlenen gerekiyor mu?

Akvaryum yeterince su var ise (en az 15 cm makul 20 cm su yüksekliği) hayvanlara göre büyük dolayısıyla kirlenme süresi uzuyor.

Suyu kısmi su değişimleri ile yenileyin. Kirleri aldığınızda eksileni tamamlayıp tazelersiniz. Hayvanlar idrar yaptığı için amonyak açığa çıkıyor.

Filtre boruları zamanla alg bağlıyor. Boruları kulak pamuğu yada bir çubuğun ucuna pamuk dolayıp temizleyebilirsiniz.

Filtrenin motoru su içinde değil mi? Su kaçırma kısmını anlamadım.

Hava hortumu tarafından mı basıyor?

Çabuk tıkanmasını su kaçırıyor gibi düşündüm ama görmedim böyle bir şey. Kirleri hep filtre çektiği için suyunu hiç temizlemiyordum. Bazen bir iki parça bir şey kalırsa onu da balık yakalama süzgeci ile alıyordum. Suyu buharlaşıp eksildikce ekleme yapıyorum. Bu filtre dışkıları vs temizler mi onları ayrıca temizlemek mi gerekiyor.

Eski filtrenin markasını bilmiyorum ama 2 kademeliydi altta elyaf üstte zeolit vardı. Debisi 800du.

Sirkülasyon suyu havalandırırsa filtre kiri çeker ama tabanda yine kir illaki olacaktır. Bunları dip sifonu ile alırız. Resun marka 2.10 metrelik mavi pompalı dip sifonu uygun.

Filtreyi normal süngeri ile kullanıldığında dışkılar zamanla kaçıp boruda birikme yapıyor. Elyaf kullandığımızda elyaf ince kirleri de tutar.

Geri