Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hareket etmiyor

nisanur nar

Yeni Üye
Kaplumbağam hareket etmiyor çok korkuyorum aileme demedim daha nolur cevap verin öldümü?

Kaplumbağayı ölüm kabında mı besliyorsunuz? Birde kaplumbağanın fotoğrafını çekip atabilir misiniz bir bakayım. Elinizle kaldırdığınızda kafası ve elleri sarkıyor mu? bacaklarına dokunduğunuzda geri çekiyor mu?

Kaplumbağayı ölüm kabında mı besliyorsunuz? Birde kaplumbağanın fotoğrafını çekip atabilir misiniz bir bakayım. Elinizle kaldırdığınızda kafası ve elleri sarkıyor mu?, bacaklarına dokunduğunuzda geri çekmiyor mu?
Daha Ocak ayında aldık ve paralarımı biriktirip akvaryum almayı planlıyordum :(

Daha Ocak ayında aldık ve paralarımı biriktirip akvaryum almayı planlıyordum :(
Eğer su kaplumbağası besleyecekseniz mutlaka akvaryumda veya paludaryumda bakmalısınız, bunun içinde bütçeniz olması gerekir, bütçeniz yoksa almayın. Bütçeniz olduğunda akvaryumunu herşeyini alır bakarsınız.

Hayvanı peçete üstünde kuru yere alın. Sabaha yerinden hareket etmemişse;

Derisi çekilip gerginleşmişse;

Gözler içeri doğru çekilmişse;

Göz kapaklarını araladığınız halde yarım saat içinde kapanmamışsa ölmüştür.

O halde başınız sağolsun.

Geri