Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta mı ?

hernandez94

Yeni Üye
merhabalar kaplumbağamın sırtındaki kabuklar çatlak çatlak resimde de göründüğü gibi acaba sorun nedir?Bide güneşe çıkarmalımıyım?Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Resim çekcem diye kovaya koydum normalde büyük akvaryumda yaşıyor.
mailto:/2eluxlk.jpgmailto:/20r72ht.jpgmailto:/6h8dv8.jpg

Cvp: Kaplumbağam hasta mı ?

Evet kabuk değiştiriyor bence de. Güneşe çıkarın tabii ki. Havanın rüzgarsız olmasına ve kapluşun sıcaktan bunaldığında saklanabileceği gölgelik bir alanın bulunmasına dikkat edin.

Belki güneşte çok kalmasından olabilir.Ama büyük ihtimalle kabul değiştiriyor.Kaplumbağanız güneşlenirken gölgelik alan olmalı.

Teşekkürler cevaplar için bu kabuk değişimi nasıl olcak acaba

Bide havalar sıcak diye ısıtıcı takmıyorum herhangi bir sorun olur mu?

Isıtıcıyı bence takın çünkü havalar sadece gündüzleri sıcak akşamları soğuyor.Isıtıcı ısıyı 24 saat sabit tutar.

Kabuk değişiminde tek tek kabuklar dökülür.

Akvaryumda kabuk parçalarını gördüm kabuk değiştiriyormuş demekki kaç günde değiştirir acaba?

Şu kadar gün diyemem. Belki hafta belki ay :) Güneşlendirmeye özen gösterin kalsiyum takviyesi de yapın.

Tamam teşekkür ederim hergün öğlen 4 den sonra çıkarıyorum balkona güneşleniyor:D

Geri