Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta mı?

Arthur

Yeni Üye
Benim bir kaplumbağam var yeni aldım 2 hafta filan oldu bakımına çok özen gösteriyorum kaplumbağamı incelerken bir şey dikkatimi çekti tırnaklarının ve ellerinin arasında nasıl diyeyim pamuğa benzer şeyler var çok az ve çok dikkatli bakınca görüyorum sizce bir hastalığımı var ne tür ilaç kullanmamı önerirsiniz ?

Cvp: Arkadaşlar lütfen bilgi verin

deri değiştiriyo korkma bende korkuyodum ama o büyüdüğünün belirtisi:)

sağol :smile: ve bir şey daha sormak istiyorum kaplumbağamı elime aldım ve kabuğuna dokunurken üst kabuğunda ayaklarının üstünde olduğu bölüm plastik gibi onu düzenli güneşlendiriyorum acaba vitaminde kullanmalımıyım ?

ayşe61' Alıntı:
deri değiştiriyo korkma bende korkuyodum ama o büyüdüğünün belirtisi:)

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
Mantar belirtileri var mı? İpliksi kötü koku vs..

kötü kokmuyor canlı düzenli yemekte yiyor hatta biraz aç :smile: ama ayaklarında onları görünce sorayım dedim

emin olabiliyorum cünkü aynı şey benimde başıma geldi hatta korkudan ağladığımı bilirim ama arkadaşın dediğine göre mantar vs yok o yüzden eminim anlayabiliyomusun ? deri değiştiriyo mantar ipliksi olmaz. kötü kokar ?? anlatabildimmi. suda cok mu duruyo kaplumbağan :)?

genelde suda ama arasıra taşlar var onun üstüne çıktığı oluyor :smile:

hafif bir plastiklik ayak kısmında veya kuyruk kısmında esneklik benimkindede var ama kötü bişey olduğunu sanmıyorum genede tam emin değilim ama sırt kısmıda yumuşak mı ? vitamin kullan ama jel kullanma yani kabuğuna birşey sürme onlar zararlıymış.

ayşe61' Alıntı:
emin olabiliyorum cünkü aynı şey benimde başıma geldi hatta korkudan ağladığımı bilirim ama arkadaşın dediğine göre mantar vs yok o yüzden eminim anlayabiliyomusun ? deri değiştiriyo mantar ipliksi olmaz. kötü kokar ?? anlatabildimmi. suda cok mu duruyo kaplumbağan :)?

İlk o bozuk TÜRKÇENİ düzelt öyle konuş bence ;) Hiç bilgi yarıştırma bence.

hayır sadece ayakların üstünde :smile: ve birazda kabuğunun iç tarafları sanki

şuan çok pis bozuldum özelliklede laf yapıştırmaya çalışıp";)" bu ifadeyle pekiştirdiğin için şuanda şoklardayım seni gidi bıcırık :))) ben o konuda tecrübeli olduğum için gayet iddialıyım canım :D

o kabuk konusunda kesin bişey döyleyemicem:)

yinede sağol :smile: bende deri değiştirdiğini düşünüyorum çünkü rengide biraz açıldı

hep sağlıklı olur inşallah

Bu beyazımsı şeyler şeffaf mı ve suyun içine girince sakal gibi sarkıyor mu?

Cvp: Kaplumbağam hasta mı?

hayır şeffaf değil beyaz gibi zaten görünmez ve küçük ve suyun içinde görebiliyorum elime alınca hiçbirşey yok :ff: onu elime aldım ve bir peçeteyle suda gördüğüm o şeyleri aradım ve yavaşça sildim kahverengimsi çok az bir şey bulaşmış peçeteye

ve evet sanki sarkıyor

Tamam korkacak bişey yok o zaman. Deri değiştiriyor. Endişe edilecek bir durum yok :)

oh çok rahatladım valla :smile: ilk defa bir kaplumbağa besliyorum o yüzden çok titizim :t65y:

Geri