Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta oldu

JoyfullTurtle35

Yeni Üye
Kaplumbagamın düncıvık bir dışkı bıraktıgını gördüm muhtemelen ishal olmuş sizce ne yapmalıyım :(

İshal olduysa üşütmüştür. Yiyecek olarak neler veriyorsun?

Yiyecek olarak AHM Turtle Sticks veriyorum ama son zamanlarda yemiyorlardı bir gün salam verdim muhtemelen o salam yüzünden ishal oldular 2 dilim salam atmıştım 1 gün sonra zaten suyun yüzeyinde yaglar oluşmaya ve su acayip pis kokmaya başlamıştı bende sularını degiştirim akvaryumu bir güzel yıkadım ama maalesef ishaller

Sera raffy P almalısınız özellikle bunun içerisindeki kırmızı stick yemlerin içerisindeki vitamin ve mineraller kaplumbağanızı iyileştirecektir.

Kaplumbağanın bir yeme nasıl bir tepki göstereceğini bilemeyiz. Sera raffy P su kaplumbağalarının temel yemi olduğundan sevmeseler bile aç kaldıklarında yemelerini sağlamalıyız.

Beslenme rehberini okumanızı tavsiye ediyorum.

Bakım kılavuzunu da okuyabilirsiniz.

Serayı yemeyenlerde dışarıdan verilen ürünler sebebiyle yemiyor yoksa yemesi kolay, yumuşak olduğu için geneli yer.

Gammarusu da unutma bunda marka farketmiyor yeterki jelatini açılmamış olsun.

Kaliteli markalar şunlar: sera, jbl, tetra, tropical ve prodac

Gammarus illaki gerekli mi yoksa yem yerlerse sorun olmaz mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gammarus ve sera raffy P 6-8cm kabuk boyuna kadar gerekli yemlerdir. 6-8cm kabuk boyundan sonra bu yemlere ek olarak Jbl agil de kullanıyoruz bu kemik gelişimi için önemlidir. 8cm kabuk boyu sonrası bu yemlere ek olarak tetra reptomin alıyoruz bu bitkisel içerikli bir yem. Yukarıda linkini attığım beslenme rehberinde bu bilgilerin hepsi mevcut.

Gammarus gereklidir. İçinde kitin maddesi bulunur. Bu özellikle eklem ve gagası gibi diğer yerlerde bulunan kıkırdak dokunun gelişmesine, hasar görmüşse iyileşmesine yardımcıdır. Kemik ve kas dokuya da faydalıdır.

Geri