Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta

Nazlı@Bahtiyar

Yeni Üye
Kaplunbağam nazlı için endişelenmeye başladım. Birkaç gündür akvaryumdan bir ses duyuyorum ve kafamı anında çevirip bakıyorum göremiyorum de oluyor fakat biraz araştırma yaptığımda hapşırdığını anlamamak içten değil. Sürekli akvaryumun dibinde geziniyor kuru alandan hiç inmiyor . Ne yapacağım bilmiyorum 13 Yaşındayım eminönüne filan gidip vitaminde alamıyorum bizim burdada piyasada kaplumbağaya fazla ilgi yok yardım edermisiniz ?

Cvp: Lütfen Ölmesin

Eğer bu belirtiler varsa ilk yapacağınız akvaryum su sıcaklığını 30 derecede sabitleyin.
Kuru alan üzerine ısıtıcı maksatla bir lamba koyun ki orada üşümesin.
Veteriner imkanı varsa gitmelisiniz.Yoksa da akciğer enfeksiyonu ile ilgili konuları okuyarak uygun tedaviye başlayabilirsiniz.Sanıyorum ki tedavi olmadan sadece vitaminlerle atlatamaz.

Cvp: Kaplumbağam hasta

Teşekkürler bilgi için ancak yemler hakkında fazla bilgim yok vitamin ne kullanmalıyım ve balıklarım için aldiğim mavi damladan damlatsammı acaba

Ana yem olarak sera raffy p , tetra reptomin kullanmalısınız.Piyasada en iyi olanlar bunlar.

Akciğer enfeksiyonu içinse tetradoks, monodoks gibi antibiyotiklerden alıp tedaviye başlamalısınız.

Cvp: Cvp: Kaplumbağam hasta

iboergun' Alıntı:
en iyi vitamin; devit 3

Devit 3 kompleks değildir ve fazla kullanılması zararlıdır.

Multi vitaminler olrak bio tortvit, sera reptilin, JBL nin ürünleri kullanılmalıdır.
D vitamini güneş görmeyen kaplumbağalar için öncü olarak haftada 1 kereden fazla kullanılmamalıdır.

Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

sağa doğru yatarak yüzmeye başladı
:'(

nazlı mailto:/a5avd.jpg
mailto:/k2ybo7.jpg

Biran önce eczaneden ilaçları alıp kullanmaya başlayın.

Ben akvaryumunuz da ısıtıcı göremedim, ısıtıcı olmadan kaplumbağanız düzelmez ve tedavi edemezsiniz.

Akvaryumda filtrede yok. Mecburen yapılan sık su değişimi de hasta eder. Tedavi ile beraber akvaryumunda acil toparlanması gerekiyor. Bu şekilde diğeri de hasta olur.

Geri