Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam kış uykusundan mı uyanıyo ölüyo mu?

gizemay

Yeni Üye
Lütfen yardım edin kıpırdıyo nefes alıyo ama sanki can çekişiyo 2 aydır yemek yemiyo kış uykusunda diye düşünüyordum onu çok seviyorum ölmesin ne yapmam lazın :((

Cvp: kaplumbağam kış uykusundan mı uyanıyo ölüyo mu?

palmiyeli kapta mı besliyorsunuz?

2 aydır bir şey yemiyorsa bu büyük sorundur. Kötü şartlarda bakıyorsanız kış uykusuna yatmıştır.

evet :(

Raccolta' Alıntı:
2 aydır bir şey yemiyorsa bu büyük sorundur. Kötü şartlarda bakıyorsanız kış uykusuna yatmıştır.

daha önce hiç araştırma yapmamıştım bi sorun yoktu ama ne kadar kötü baktığımı araştırınca anladım şimdi suyunu değiştirdim güneşe çıkardım başka ne yapmam gerekir ki ? :'(

Öncelikle hemen bir pet shoptan akvaryum almalısınız kuru alan ısıtıcı bu yüzdendir palmiyeli kapta kaplumbağa beslenmez çünkü o kaplara ısıtıcı takılmaz su seviyesi en fazla 2 cm koyulabilir kaplumbağanız ölmeden en azından şimdilik 20-30 litrelik bir akvaryum alınız.

ısıtıcı alın. akvaryum alın. ekipmanlarını tamamlayın kısa sürede

O zaman ilk önce akvaryum ve bir ısıtıcı alarak işe başlayabilirsiniz mesela!!
Çünkü yapılcak pek birşey yok. Anlamıyorum gerçekten niçin bir hayvanı hakkında hiç bir araştırma yapmadan alıyorsunuz.Nasıl yaşar , koşulları nedir , ne yer ne içer gibi mesela!

Cvp: Cvp: kaplumbağam kış uykusundan mı uyanıyo ölüyo mu?

AlperDeniz' Alıntı:
O zaman ilk önce akvaryum ve bir ısıtıcı alarak işe başlayabilirsiniz mesela!!
Çünkü yapılcak pek birşey yok. Anlamıyorum gerçekten niçin bir hayvanı hakkında hiç bir araştırma yapmadan alıyorsunuz.Nasıl yaşar , koşulları nedir , ne yer ne içer gibi mesela!

aldığım yere sormuştum yeterli olur demişlerdi verdiğim hemen hemen herşeyi yiyordu son 2 aya kadar sonra kış uykusuna yatmıştır demişlerdi ama hiç böyle olmamıştı :(

amir.mennan' Alıntı:
ısıtıcı alın. akvaryum alın. ekipmanlarını tamamlayın kısa sürede

nasıl bi akvaryum normal balık akvaryumu olabilir mi ?

sanırım çok geç kaldım:'(

Normal akvaryum, evet. Yarısı su dolu olsun, bir yerinede kuru alan yapın. Kuru alan lambası falan ayarlayın, kuru alan sıcak olsun. Ayrıca petshop sahiplerinin dediklerine güvenmeyin.

Cvp: Cvp: kaplumbağam kış uykusundan mı uyanıyo ölüyo mu?

Raccolta' Alıntı:
Normal akvaryum, evet. Yarısı su dolu olsun, bir yerinede kuru alan yapın. Kuru alan lambası falan ayarlayın, kuru alan sıcak olsun. Ayrıca petshop sahiplerinin dediklerine güvenmeyin.

öyle olması gerektiğini biraz geç öğrendim :(

Son inanmanız gereken kişi o pet-shoplar.

evet pet-shoplara güvenmeyin sadece ticaret yapıyor onlar ama olmuş bir kere zararın neresinden dönerseniz kardır, hemen ekipmanları ve uygun şartları sağlamaya çalışın

gerekli ekipmanları acilen almalısınız.daha sonra eğer bir hastalık belirtisi varsa tedaviye başlarsınız

Geri