Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam garip davranıyor!

Bide kaplumbagalar yavas derler videodaki hiza bak aw

Köpükse 7 cm kabuk boyu civarı ısırıp parçalama olabilir. Yerse bu sorun çıkarır. Üzerini zamanla yem artığı vs. yağımsı alg kaplar. 10 günde bir çıkarıp yıkayın. Bunun kokusu cezbediyor.

Tamam bu derinlik korkusu. Sorun değil başlarda debelenir sonra durulur. Ön cama su yüzeyi hizasında 3 vantuz sağlam olur küçük oklava plastik boru yada sopayı tutturun. Öbür uçta tutunacağı bir yer yok boğulma hissiyatı yaşıyor. Tüneğe yorulduğunda tutunur dışarıyı seyreder, uyur, dinlenir.

peki dediklerinizi yapicam ha birde akvaryumunda bu kaya gibi bisey var kaplumbagamdan hafif buyuk bunu gosterdigimdede ayni tepkiyi veriyor bundanda korkuyormudur acaba

Ekli dosyalar

• 20230618_204848.jpg
    20230618_204848.jpg
    977.2 KB · Görüntüleme: 5
boyle biirsey kestim ruzgar gulu sapından ama isiriyor tahta oldugu icin ve ben kestigim icin kiymigi batar diye korkuyorum

Ekli dosyalar

• 20230618_210419.jpg
    20230618_210419.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
keyifler yerinde cem abisi ısırıyor ama yiyemeyince anliyor ve birakiyor.cok tesekkur ederiz. tahtanin kiymikli tarafina plastuk koydum

.

Ekli dosyalar

• 20230618_211226.jpg
    20230618_211226.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
yuzme bilmeyen bebeklerin sivitine sarildigi gibiyiz 🤣

Ekli dosyalar

• 20230618_213324.jpg
    20230618_213324.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
Tamam bu şekilde. Çubuğun tamamı su çizgisi hizasında olsun su dışında değil. İkinci resimdeki gibi.

Yalnız bu şekilde de camı kastırıyorsunuz zorlarsa açma yapabilir. Ahşap su yiyince şişer.

Hayvan gece de tutunup uyur.

Tabandaki kaya da dahil herşeyi çıkarın akvaryum kum gelene kadar boş kalsın. Herşey bir yana o çakılları yerse sorun çıkar.

camı baya zorluyor bir sorum var silikon tabancasiyla yapiatirsam kaplumbagaya bir zarari olurmu?

Sabitlemekte sorun kirlendiği zaman yıkanmalı. Az bir yer için koca tüp almaya değmez kuruyup kokusunun gitmesi içinde hayvanı akvaryumdan çıkarmak gerek. Islak yüzey silikon tutmaz.

Uygun çapta vantuz bulursanız takın petshopçularda vardır. Uygun çapta C tipi bulamazsanız yüzük gibi yuvarlak tipleri de var. İçinden geçirir yapıştırırsınız.

Geri