Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam kustu

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
Selamlar

Bugün yem attığım kaplumbağalarımdan bir tanesi yediklerini bir bir dışarı çıkarttı ve tekrar yedi.

Aralarında hafifçe büyük olan tek hamlede yuttuğu bir yem vardı bundan dolayı mıdır?

Turtle stick var mı yemlerin içerisinde?

Cvp: RE: Kaplumbağam kustu

AEK' Alıntı:
Turtle stick var mı yemlerin içerisinde?

Hayır turtle stick artık kullanmıyorum, öneri üzerine sera raptil rafy I kullanıyorum yani karides. O kutucuğun içerisinde sadece karidesler yok değişik beyaz et gibi kalın parçalar da var yani kaplumbağanın kafasının yarısı kadar diyeyim.

Bi keresinde benim Cemsitte kusmuştu ama geri yemedi hatırladığım kadarıyla :(

Yutkunmasında sorun olmuştur. Çıkarıp tekrar yemiştir. Balık gibi yiyecekleri de ters yutmaya çalışırsa çıkarıp tekrar çevirip yer. Bence sorun yok.

Cvp: Kaplumbağam kustu

Peki Emre abi yem haricinde doğal olarak neler verebiliriz?

Mesela meyve sebze gibi şeyleri versek bir sorun olur mu? Bugün çok küçük bir parça karpuz verdim küçük olanı yedi :)

Meyve doğalarında yok. Şeker içeriği sebebi ile uygun değil Ali. Belki ayda bir kez. Oda hepsi değil. Ama bunada gerek yok. Sebzelerdende en uygunu kıvırcık ve marul. Bunun dışında soyulmuş salatalığın susuz ve çekirdeksiz yerinden ince dilimler verebilirsin. Ama marul daha iyi. Birde su bitkilerinden su mercimeği. Bunu akvaryumcudan alıp ayrı bir kapta çoğaltır arada verebilirsin. Ama bu zahmeti ile uğraşmak yerine en iyisi kıvırcık. Yavrularda ihtiyaç yok. Ama alışması için şimdiden arada yedirmek iyi. Kabuk 8 cm olunca bitkisel besinler zorunlu öğüne girecek. Tabi hazır yemi var ama tazede iyi olur.
Bitki dışında da biraz haşlanmış tatlı su balığı verilebilir. Buda yemler varken zorunlu değil ama alternatif.

Geri