Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam nasıl iyileşecek???

sedadg

Bronz 2 Üye
merhaba..kaplumbagam son 1 haftadır çok halsiz sürekli uyuyor suyun dıbınde.ve son 2 gundur 2 gözüde kapalı arada açıyor sadace..bugun teramısın merhem başladım artı monodoks ilaç başladım..su sıcaklıgını yukselttım ..yaklaşık 2 yaşında.çok korkuyorum onu kaybetmekten..başka ne yapabilirim??

Cvp: kaplumbağam nasıl iyileşecek???

Geçmiş olsun :( Yemini yiyor mu? Bir hafta önce üşüteceği birşey mi oldu? 2 yaşında ise belki veteriner iğne ile tedavi edebilir.

evet yemini yiyor yani görmedım sabah işe gıderken atmıştım akşam yoktu yemiştiir heraldee:(hayırr hiç bir sıkıntısı yoktu anlamadım ne oldu..antibiyotigi bırakıyımmı yanii yoksa bir hafta denesemmi??

Yemini yiyor, kuru alanda vakit geçirmiyor. Gözlerinde şişlik var mı? Başka akciğer enfeksiyonu belirtisi var mı? Ağzını açıyor mu sık sık mesela?
Diğer bir ihtimal de akvaryumun yerini değiştirdiniz mi ya da akvaryum içinde bir değişiklik yaptınız mı?

evet var hem şiş hemde kapalı gözleri.hiç kuru alana çıkmıyor tamtersi hep su dibinde:((akvaryumu 1 hafta temızleyemedım sehırdışından dolayı ama yemını duzenlı verdırdım..ağzını sık sık açmasıda yok:(

Belki problem sadece gözlerindedir. Monodoks başladıysanız en az 5 gün devam edin. Göz merhemine de devam edin. 5 gün içinde düzelme olursa, hareketleri gözleri açıldıkça normale dönerse sadece teramisinle devam ederiz tedaviye. Bir değişiklik olmazsa veterinere göstermeye çalışırsınız. Büyük olduğu için belki müdahale ederler. Yemlerine vitamin damlatın tedavi süresince. Göz merheminden sonra da kuru alan lambalı bir kuru yerde bekletin mutlaka. İnşallah önemli bir şeyi yoktur ve biran önce sağlığına kavuşur.

çok teşekkür edrım tekrar yazıcam burdan ..insallah iyileşir:(

Geri