Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam obez mi?

mfrookie

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. Kaplumbağamıza kaşar peyniri verdik (normalde kaşar peynirini çok verdik ve hiç böyle olmamıştı) boğazına durdu. Bir anda hareketsizleşip gözleri şişti. Fakat sonra su içti baya bi ve sonra düzeldi. Ama kafası ile ön ayakları arasındaki yerler şişmiş olduğunu fark ettik. Obez mi olmuş oluyo şimdi yoksa başka bi sorunumu var? ama hareketli ve canlı. evin içinde geziyo yemini yiyor. Fakat kafasını tam olarak içine çekemiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet obez olmuş hayvanın kafa hacminden fazla yem vermiyoruz ek gıda olarak yeşillik veriyoruz onun dışında kendi yemlerinin içinde bulunan gıdalar zaten yeterince fazla minarel vitamin içeriyor geçmiş olsun moderatörümüz gelince sizi daha iyi aydınlatır güzel bir beslenme programı sunar

Yanda fiskirmis etleri dogru goruyorum degil mi?Evet, obez.Kafasini, sirf burnu gorunecek kadar iceri cekemez ve tum uzuvlarini da ayni anda cekemez.

Kaşar peynir, yagli seyler vb zararli.

Benim buyuk kaplumbagam da maalesef boyle.Yanlis beslenme ve yetersiz alanda buyumekten oldu.

Bakim sartlarinizdan da biraz soz eder misiniz; hangi yemler, kac litre su, isitici,isitma lambasi vb var mi?

Bunun su kaplumbağası olduğunu biliyorsunuz sanırım. Bu hayvan akvaryumda ve su içinde yaşar. Dışarıda gezdirilmez. Mikrop kapabileceği gibi salmonella da bulaştırır. Hayvanla ilgili işlemlerde hayvana değenler elini bol sabunla yıkamalı değdiği yerlerde yıkanmalı silinmelidir.

Bu hayvanlarda suda yaşadığından dolayı tükürük bezi bulunmaz ve suda yemlenmelidirler.

Bu hayvanlara yağlı tuzlu şekerli baharatlı laktozlu (süt ürünleri) fruktozlu (meyve türevleri) verilmez.

Günlük kafa hacmi kadar olmak üzere yemler günde bir defa verilecek. Sürekli akvaryumda duracak kuru alanı hayvan için yeterlidir.

Hayvan obez değil. Hayvanı verilmemesi gereken bu yiyeceklerle zorlamışsın. Karaciğerine ciddi biçimde dokunmuş. Ön bölgedeki şişliğin sebebi bu. Hayvan karaciğer yetmezliğinden gidecekmiş. Arka resimler yok aynı durum arka bacak bölgesinde de varsa böbreklerde de sıkıntı var demektir.

Hayvana her gün yeşillik kıvırcık marul vb ver. Akvaryumda su içtikçe tuzun neden olduğu ödemi atacak. İki hafta vitamin veya vitamin içerikli yem verme.

Elinde yem olarak neler var ?

Kabuğundaki yeşillik nedir ?

Bakım bölümünde öne çıkan konularda reslerle ilgili konu var onu incelersin.

Cvp: Kaplumbağam obez mi?

Abi benim leonardonunda ön taraf kol kısımları böyle elime aldım da çok hafif hiç kilo yok obezlikde yok arka bacaklarının oradaki boşluk aynı boyda iştahı çok ama o taraftaki şişlik neden olmuş olabilir.meyve vb .şeyler kesinlikle vermiorum peynir ve türevi şeyleri de vermiom.yem desem sadece 3 tane .neden olmuş olabilir?

Resmi görmem lazım.

su kaplumbağası

alttaki resimde arkada duran Leonardo abi

Abartı bir şişlik karaciğerde probleme işarettir ama öyle bir şişlik göremedim. Yine de bu hayvana devit ve vitamin ya da öineral yem verme.

Hayvanlar zayıf yemi biraz artır.

Abi abartı şişlik yok leo zayıf kilo almio demiştim ama şimdi bugün akvaryumu temizlerken elime aldım kilo almaya başlamış..yemi artırım yine de abi..

Dişiler çok kilolu yani erkeklere göre abi erkeklerde dişiler kadar yiyo hatta bazen çok fazla veriom yemi ama kilo almio ikisi de..

su kaplumbağası

bunlarda dişiler kilo cokmu abi?

Dişiler erkeklere göre daha fazla büyür. Kabuktan hayvanlar gözükmüyor. Balkon temiz mi ? Esintili ortamda çıkarılmaz. Ve suda olmalı.

Tabiki temiz????ve esmiyor abi bakıp kontrol ediyorum onlar çıkmadan balkona ufacık minimum seviyede esinti bile varsa cikarmıyorum. su abi gölge balkonun diğer tarafı orda duruyor.kendileri suya ihtiyac duydumu atlıyorlar????oyun yapıyorlar ????

su kaplumbağası

geçen ayki halı fıstığın
su kaplumbağası

buda diğer dışı(dişsiz)

Geri