Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam öldü mü? acil yardım!

brc

Bronz 5 Üye
Sabah kaplumbağamı güneşlendirmeye çıkarmıştım. Az önce içeri aldım. Ayakları dışarıda kas katı kesilmiş.Kolları ve başı içerde. Hiç hareket etmiyor. Akvaryuma koydum suyun için de yinede hareket etmedi dibe çöktü. Şimdi kuru alana koydum ama hala hareket etmiyor. Öldü mü sizce lütfen yardım edin! Sabah yem de yememişti:S

Cvp: kaplumbağam öldü mü? acil yardım!

Söylediklerinizden ölmüş gibi anlaşılıyor ama emin olamıyorsanız bekleyin. Başınız sağolsun :( Bir hastalığı var mıydı?

eline al ayaklarına bir dokun bakalım hareket edecek mi?

Hayır gayet sağlıklıydı.Dün akşam yemek yiyordu. Sabahta hareketliydi ama şimdi kıpırdamıyor bile!:(:( ölmemeli:(:(:( kış uykusuna yatmış olabilir mi?

ellerine ve ayaklarına dokundum hiç bir hareket yok:(

Kış uykusuna yatmış olamaz hiç sanmıyorum elinize alın ve hareket ettirmeye çalışın.

Hareket etmiyor ayaklarına kollarına dokundum o kadar bir kıpırdanma bile yok! Öldü sanırım Herkül'üm :(:(:(:(:(:( :'(

yaa çok üzüldm adınıza

Başınız sağolsun :( Ama emin olmak için biraz daha bekleyin derim..

biraz daha beklemenizi öneririm .. ama bana kalırsa da maalesef ölmüş :(

Akşama kadar bekleyeceğim. Eğer hareket etmezse bahçemize gömeceğim:(:(:( :'( :'( Ölmemeliydi:(

Evet en doğrusu bu biraz daha bekleyin :(

veterinere götürsem mi ki? :(

Siz bilirsiniz. İmkanınız varsa götürüp gösterin. Sonradan keşke götürseymişim demezsiniz en azından.

Evimizin yakınındaki veterinere götürdüm.Ölmüş dedi bende az önce gömdüm toprağa:( :(

Alalı tam da 1 ay olmuştu:( :'(

Başınız sağolsun :( Bilmediğiniz bir hastalığı varmış demek ki :(

Başınız sağolsun.

aynı şey benim başımada geldi sanırım güneşte unuttunuz ve çok güneşte kaldı. Bende bu şekilde birkaplumbağa kaybettim. Başınız sağ olsun ve kesinlikle güneşlendirme yaparken gölgelik bi alan ve/veya belirli bir süre kalması gerek güneşte. Tekrar başınız sağolsun

Geri