Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagam olucek mi

handenurtayland

Yeni Üye
4 gundur hicbisey yemiyo suyun ustunde kollari bacaklari acik duruyo yuzmiyoda arada bi gozlerini aciyo ama cok halsiz elime aliyorum kendinden gecmis bi durumda .ne yapmaliyim :(

Cvp: kaplumbagam olucek mi

Hande hoşgeldin .. Alt kabuğunda pembelik burnunda baloncuk var mı ? Bakım şartların nasıl ?

Evet var :( bakim sartlari biraz kotu oldu :( ilk gun odaya koydum akvaryumunu klima acikti ama kaplumbagalar hakkinda bi bilgim yoktu sanirim usuttuler hemen balkona cikardim balkonda duruyolar . 2 tane var digeri sapasaglam yemesi yuzmesi cok iyi ama digeri oldu olucek :(

Hande daha açık yazıp resim koyarsan iyi olur ısıtıcı var mı

Akvaryum yok mu klima derken soğuk hava verdiği sıradamı oldu ayrıca balkonda gece gündüz mü kalıyolar

Hande balkonda durmasınlar hayvan akciğer enfeksiyonu oldu büyük ihtimal hemen içeri al .. Veteriner hekim görmeli hayvanı ayrıca kaplumbağalara bakmayı düşünüyorsan akvaryuma geçmen gerekli tam teşekküllü .. Ve hasta olanla diğerini ayırmalısın.

Isıtıcıda yok o zaman ... Evde masa lambası varmı ? Bu hastalıkta sıcaklık çok önemli o yüzden ısıtıcı alman lazım hemde en kısa sürede

Bence yarın almalı ısıtıcı olmazsa iyileşmezki

Satıcılara fazla güvenme kaplumbağalar için ısıtıcı çok önemli akvaryum ve ısıtıcı hayat memat meselesi ayrıca Ağustos un dediği gibi akciğer enfeksiyonu olabilir bu durumda ısıtıcı olmazsa iyileşmez

Tamam aliyim akvaryum var ama hava ortalama 30 derece oldugu icin adam gerek yok dedi sanirim

Veteriner sordum ama yok dedi ilac verdi sanirim antibiyotik gibi bisey hergun suyunu degistir bundan dok dedi yapiyorum 2 gundur

Sen hangi şehirdesin hande akvaryum küçükse çabuk soğur çabuk ısınır öyle daha çabuk hasta olur

her veteriner bu konuda bilgili değil malesef suyunu hergün değiştirirsen daha kötü olur hayvan.. Antibiyotikler iste su ısısı uygun olmadığında işe yaramaz . Yarın ısıtıcı al ama önce netten fiyatlarını araştır ona göre pazarlığını yap.. Sen bir sorun olduğunda şimdiki gibi foruma danış .. Masa lambası mevcut mu evde şuan

Taylanda yasiyorum ogrenciyim ilgilenebilceg bi hayvan olsun istedim ama boyle olunca cok moralim bozuldu :(

Küçük yerlerde kaplumbağadan anlayan hekim bulmak zor . yarın ısıtıcı ve eczaneden devit-3 oral damla alman gerek

Evet mevcut . Ilacin etkisyle heralde biraz yuzup duruyo ama yine yemiyo hicbisey :( cok moralim bozuldu geri vermeyi bile dusunuyorum :(

Geçmiş olsun Ağustos doğru söylüyo sürekli su değişimi de hasta eder yarın ısıtıcı alırsan daha iyi olur daha iyi bilen arkadaşlar var onlar ilaç falan da önerir yarın iyi takip edersen burayı hemen iyileşir inşallah

ve bu hastalığı atlatınca en kısa sürede akvaryum kurmak gerekli

hande sanırım şuan bir kapta duruyorlar dediklerimi yaptın mı ayırıp içeri aldıysan o masa lambasını kullanıcaz şimdi evde küçük taşlar var mı kaplumbağaya kuru bir çıkıntı yapmak için ?

mesajlarına bak hande .. o taşlarla bir tepe oluştur kabın içine lambayıda oraya gelecek şekilde ayarla ama 10 cm kadar bir boşluk olsun taşla ampul arasında hayvan yanmasın en azından biraz olsun ısınır su soğuk sonuçta

Geri