Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam ölüyor galiba ne yapacağımı bilmiyorum

Skulblaka

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar daha önce kaplumbağam Fındık'la ilgili bir şeyler yazmıştım. Gözünde hiçbir sorun olmadığını fark ettik istediği zaman açabiliyor. Ama şimdi mümkün değil açmıyor kafasını kabuğundan çıkarmıyor, inanılmaz derecede hafif, suyun üzerinde yüzüyor, batmıyor. Onu ayrı bir kaba koyup ılık su doldurduk suyun üzerinde sallanıyor.:( Kabuğunun arkasında ayaklarını çektiği yerde eti resmen içeri doğru çökmüş diğer kaplumbağama baktım, o hem daha ağır hem de arka bacaklarının bağlandığı yerdeki eti dışrı taşmış. Ne yapacağımızı şaşırdık kaç senelik kaplumbağam ölürse ne yaparım bilmiyorum. Lütfen yardım edin yapabileceğim bir şey yok mu?

Cvp: Kaplumbağam ölüyor galiba ne yapacağımı bilmiyorum

Sanki akciğer enfeksiyonun ilerlemiş bir hali gibi.
Çok ilerlediği zaman sizin dediğiniz gibi suya batamıyorlar.
Mümkünse bir veterinere götürün.
Eğer ağrılığı uygunsa iğne tedavisi yapılabilir.

Çok çok teşekkür ederim. Veterinere götürmüştük ama sadece göz damlası verip gönderdiler. Sizin dediğiniz gibi akciğer enfeksiyonu dersem belki ilgilenirler :/ İstanbul'da bildiğiniz iyi bir veteriner var mı acaba bu konuda ciddi bir şeyler yapabilecek?

Araştırma yaparken gördüm. Dr. Emel Başaran Acıbadem'de Birçok kaplumbağaya yardım ediyormuş. Telefonu ve adresi değişmediyse 0216 339 20 80, 0216 339 20 90, Acıbadem Caddesi no:102/1 Çimençayır Apt. Kadıköy. Petvet Veteriner Kliniği.

Çok teşekkür ederim...

Bilgili bir veterinere götürürün bazı veterinerler hiç kapluşlara bakmıyor.

İstersen İstanbul Üniversitesi veterinerlik fakültesine de gidebilirsin karar senin hemen gitmen de fayda var

çok çok geçmiş olsun ..bana da akciğer enfeksiyonu gibi geldi.. bir veteriner şart.arkadaşlar zaten bu konuda gerekli adresi size vermişler.mutlaka haberdar edin bizi..

Geri