Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam ÖlüyoR :(

onurhan_ozcan

Yeni Üye
Kaplumbağam 1 2 gündür gözleri kapalı vaziyette doğru dürüs hareket etmiyor ettiğindede gözlerini açamıyor gözü kapalı haeket ediyor yemek yemiyor akvaryumda ısıtıcı filtre kuru alan herşey mevcut tubifexle besliyorum zaten adlığımdan beri ne kıyma ne tavuk hiçirini beğenmedi ne yapacağım bilmiyorum lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın

Cvp: Kaplumbağam ÖlüyoR :(

büyük ihtimal üşütmüş göz damlaları satılıyor onlardan alın ve sabah akşam gözlerine damlatın. vede ceryanda tutmamaya çalışın... geçmiş olsun..

Aynı sorun bende mevcuttu. Eczaneden gentagut adlı göz damlasını sabah akşam 2 şer damla her iki göze damlatın. Damlayı kullandıktan sonra 15-20 dk kuru alanda bekletmeniz gerekmektedir. Su sıcaklığınıda mümkünse 30-32 derece civarına çıkarmanızı öneririm. Bir kaç güne düzelme gözüküyor.

Bir de kabuk altında herhangi bir pembeleşme mevcut mudur?

İlk önce göz kapanmasının bir çok sebebi olabilir.
Bu durumun neden olduğunu tespit edin.
Akciğer enfeksiyonu belirtilerine forum içi arama yaparak bakabilirsiniz.
Eğer akciğer enfeksiyonu ise bir an önce tedaviye başlanması gerekir.

Kaplumbağam ÖlüyoR :(

öncelikle herkese çok tşekkürler bilgilerinizi paylaştığınız için forumda arama yaptım akciğer enfeksiyonu belirtisi görünmüyor herşey normal vüct yapısında solunumunda bi anormallik yok fakat dediğim gibi gözleri kapalı çok sk harket etmiyor bitek güneşe çıkartınca çok hareketleniyor. yem veriyorum onu yemiyordu yemeye başladı azda olsa.güneşe bırakıyorum her sabah sanırım o esnada üşüttü.antibiyotik kullanmayı dşündüm ama ağr gelebilir diye denemedim. şimdi gidip eczaneden alıyorum hemen o ilacı çok sağolun.

Cvp:   Kaplumbağam ÖlüyoR :(

onurhan_ozcan' Alıntı:
öncelikle herkese çok tşekkürler bilgilerinizi paylaştığınız için forumda arama yaptım akciğer enfeksiyonu belirtisi görünmüyor herşey normal vüct yapısında solunumunda bi anormallik yok fakat dediğim gibi gözleri kapalı çok sk harket etmiyor bitek güneşe çıkartınca çok hareketleniyor. yem veriyorum onu yemiyordu yemeye başladı azda olsa.güneşe bırakıyorum her sabah sanırım o esnada üşüttü.antibiyotik kullanmayı dşündüm ama ağr gelebilir diye denemedim. şimdi gidip eczaneden alıyorum hemen o ilacı çok sağolun.

Göz damlasının yanında yemlerine vitaminde katabilirseniz 3-4 günde bir daha çabuk toparlayabilir.
Geçmiş olsun

Geri