Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam parmağımı ısırdı

Bzte

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar Cafer'e karides veriyordum elimle.Zaten öyle bir hızlı koşuyor ki yemi görünce elime doğru :D Vallahi aç bu hayvan yahu.Elimi görünce elimde yiyecek bir şey olmasa bile koşmaya başlıyor :D Şimdi çok ufak ama yinede öyle bir ısırdı ki. Elimi yukarı çektim elimle birlikte bana doğru geldi :D Sonra düştü neyse ki :D Cafer büyüyünce nasıl yem veririm hiç bilmiyorum doğrusu...

Kuru alanlarına koyup hemen elinizle gösterip anında geri çekiyorsunuz :) yoksa anında gidiyor parmağınız :)

Aynen Öyle:D Kaplumbağaların doyma hissi var mı acaba?

Bence hiç girmiyor :D Ben bütün kutuyu versem Cafer hepsini yer :D

Yok giriyor 2 kaplumbağamın ikisi de geri çekiliyor doyunca dönüp bakmıyorlar bile :)

O zaman Cafer tam anlamıyla aç bir kaplumbağa :D

Gofretim yaklaşık 5-6 cmken bir deneme yapmıştım tam 8 çubuk yem 16 tane karidesle doymuştu.Artık 12 cm ve özellikle yumurtanın beyazını yedirdiğimde ikisi de doyuyor.

:) Aynı olay benımde başıma gelmişti.Bende düşmemişti yanlız :D Parmağımda asılı kaldı resmen.Çok şaşırmıştım canımda çok yanmıştı :)

O parmağımda asılı kalma olaylarını ben 2 güne bir yaşıyorum :) çok canımı yakıyor özellikle uca gelince...

Ben artık dersimi aldım artık yemi yukarıdan atıyorum elimle vermekten vazgeçtim :D zaten kim eliyle verse yiyor küstüm bende ona birdaha elimle yem vermem :D

Ninja bir kere kardeşimin elini ısırdı koparttı azıcık hastaneye gittiler annemle acile :D
tam yıkarken çeşmede artık ne yaptıysa kardeşim fırça kafasına mı geldi acıdı yoksa musluktan su içerken kardeşimi yem mi sandı kardeşim can havliyle fırlattı ninjayı duvar fayansına ödüm koptu bişey olacak diye heryerini içeri soktu valla çok korktu
E tabi açlık duygularından elinizi ısırabiliyorlar dikkat ederseniz ve yemin çok ucundan tutarsanız birşey olmaz

Cafer ağzını öyle bir açıyor ki isterse tek lokmada yutuyor karidesleri.Bu iyi bir şey aslında çünkü akvaryum kirlenmiyor yemler yüzünden:D Ve Cafer'in yanına ne zaman gitsem hep bana doğru yüzüyor çırpınıyor..Yemde veriyorum halbuki, aç olduğunu sanmıyorum.Yemler akvaryumun yanında duruyor acaba o yüzden mi hep yem vermemi istiyor anlayamadım.Yoksa beni çok mu sevdi :D Gerçi aldığımız daha bir hafta oluyor.Ama çok alıştı ortama.

Oyun oynamak istiyor da olabilir mesela ninja bizi seyretmeye bayılıyor akvaryuma uzatılan hertürlü fotoğrafı koklamak için yada elini koyunca akvaryumun kenarına hemen geliyor seni görünce de geliyor cafer yani kendini sana gösteriyor oyun oyna onla diye :D

Kıyamıyorum sevmek istiyorum o yüzden elimle veriyorum ama ısırıyor kerata katlanıyoruz napalım :D

Hepsi damağına düşkün küçük yaramazlar ama herşeye rağmen yavrum benim ninjam

Cvp: RE: Kaplumbağam parmağımı ısırdı

gizemli_kiz19' Alıntı:
O parmağımda asılı kalma olaylarını ben 2 güne bir yaşıyorum :) çok canımı yakıyor özellikle uca gelince...

offf var ya o ısırmalarrrr... Yine de korkmadan uzatıyorum elimi her seferinde aynı olay aynı olay... Bir de o eli ısırdıktan sonra ince bir şekilde, kafasını içeri çekmesi yok mu? kıyamıyorum da bağıra bağıra elimi yavaşçacık sallıyorum falan geç bırakıyor birkaç kez kanattı ama ben hala uslanmadan ağzından öpüyorum onu saf gibi.. bir kere dudağımı burnumu ısırmıştı ama artık biraz biraz öğrendim ne zaman ısıracağını tahmin edip ona göre çekiyorum kendimi

Cvp: Kaplumbağam parmağımı ısırdı

:D:D seviyorum ısırılmayı ben:D çocuğumle temas halinde oluyorum ne güzel:D

Cvp: Kaplumbağam parmağımı ısırdı

Yemler turuncumsu bir renkte iyice yem sanıyor elimi ama ısırsınlar ne olacak seviyoruz işte :D

Geri