Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sadece gammarus yem yiyor.

splender

Yeni Üye
Merhaba. Benim kaplumbağalar sadece kuru karides yiyor. İlk zamanlarda normal hazır yemlerden yiyorlardı sonraları nasıl oldu ise karides ağırlıklı beslenmeye başladılar bende faydalı olduğunu düşünüp sürekli karides vermeye başladım. Hiç yeşil yapraklı bitki sebze vs tarzı besin yemediler. Son zamanlarda hazır yemleri (karides hariç) yememeye başladılar. 
Burada nasıl bir yol izlemeliyim tek çeşit beslenme uzun vadede sıkıntı olur mu? Ne yapmalıyım açıkçası yardım ve yorumlarınızı rica ederim.

Gammarus en sevdikleri yemdir. Yavrular 6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenir sonrasında reptomin veya eheim professional food ile ot türevliye alıştırırız.

Bu boya kadar herhangi bir markanın gammarusu ve sera raffy P kullan. 6 cm kabuk boyu sonrası yem çeşitliliği artar.

Yemler açık olmasın bunlar bayat yada parazit yumurtası taşıyabilir.

Jelatini açılmamış kutuda ve son kullanma tarihi 2021 ikinci yarı yada 2022 olsun.

Sera raffy P'deki kırmızılar mineral yemdir. Mineral yemi ayrı olarak haftanın bir günü iki öğün yada uzak günlerin tek öğününde verebilirsin.

Geri