Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam çok fazla hapşuruyor

Atyxah

Gümüş 5 Üye
günde bazen birkaç bazen 6-7 kez mesela daha yeni 3 dk içerisinde 2 kez hapşurdu böyle yüksek sesli bir fıçık sesi çıkartıyor su ısıtıcısı var kuru alanı var gentagut damlatıyorum hiçbir sıkıntısı yok gözüküyor ama çok hapşuruyor neden oluyor 3.5cm kabuk boyu var gammarus kullanıyorum.

Gentagutu ben mi önermiştim.? Ne oranda veriyorsunuz?

Hayvanın burnunda şeffaf yada sarı akıntı mevcut mu?

Bu belirti ya bronşittir yada burnuna birşey kaçmıştır onu çıkarmaya çalışıyordur. Gammarus parçası olabilir.

Sadece gammarus olmaz. Yanına tetra reptomin baby, tropical biorept supreme young yemlerinden birini alın. Yada tropical axothl yemi. Atakan Petshopta satılıyor.

Gentagutu ben mi önermiştim.? Ne oranda veriyorsunuz?

Hayvanın burnunda şeffaf yada sarı akıntı mevcut mu?

Bu belirti ya bronşittir yada burnuna birşey kaçmıştır onu çıkarmaya çalışıyordur. Gammarus parçası olabilir.

Sadece gammarus olmaz. Yanına tetra reptomin baby, tropical biorept supreme young yemlerinden birini alın. Yada tropical axothl yemi. Atakan Petshopta satılıyor.
hangisini almalıyım ne sıklıkla ne kadar vermeliyim ?

akciğer enfeksiyonu vardı sağ gözü açılmıyordu sağa 15 sn arayla 2 damla sola ise 1 damla damlat 20-25 dk kuru alanda beklet demiştiniz ben de öyle yaptım gözü açıldı günde 1 kereye düşürdüm şimdi ve 4-5 gün sonra vermemeye başlayacağım.

bir akıntı göremedim ben.

bir sıkıntı olur mu veya kendi kendine iyileşir mi suyu 2-3 haftadır 30 derecede tutuyorum.

Tamam enfeksiyon geçtikten sonra birkaç gün daha ilaca devam ediyoruz. Bu kalıntıları da yok etmesi için dediğiniz şekilde devam edip gözlere damlatmayı bırakın.

Suyu 28 dereceye düşürün. Burnuna cisim kaçmış olabilir. Gammarusun ayak parçası kaçmış olabilir.

Hayvan ağzında su alıp burnundan fışkırtarak çıkarmaya çalışır. Battıysa ve boğazına yakınsa stick yem geçerken çıkarabilir.

Pencere açtıysanız toz yada polen de uçup gelmiş olabilir. Hayvan su içindeyken pencere açar ve havalandırırız.

Axothl ufak yem ve suya batıyor. Diğerleri yüzeyde duruyor diye biliyorum. Ucuz olanını alın.

Hayvan ağzında su alıp burnundan fışkırtarak çıkarmaya çalışır.
kafasını bir anda suya daldırarak fıçışık diye bir ses çıkarıyor dediğiniz olabilir.
Pencere açtıysanız toz yada polen de uçup gelmiş olabilir. Hayvan su içindeyken pencere açar ve havalandırırız.
üzerinde kapak var havanın doğrudan girmesi olanaksız kuru alanı havadan tamamen izole diğer bir ihtimal ise suyun içerisindeyse zaten suyun içerisinde öyle bir problem olmayacaktır.
Axothl ufak yem ve suya batıyor.
nasıl yani suya batıyor derken

hocam bir de ekstra yem almam şart mı sadece gammarusla devam edilemez mi ?

petshoplardan bu yemi bulabilir miyim ?

Kaplumbağalarda kapak kullanmıyoruz. Akciğer solunumu yaptıkları için belli oran üstü bizim gibi onları da rahatsız eder.

Yem tabana iniyor. Batıyor dediğimiz o.

Evet yem çeşidi şart tek yönlü beslemek sağlıklı değil vücutlarının gereksinimi olan herşeyi karşılamamız lazım. Yoksa bünyeleri zayıflayıp hastalanıyorlar. Stick yemde vitamin ve minerali de alıyorlar.

Petshoplarda bulunmaz. Nette satış yapanların ürünleri taze olmakla birlikte biraz daha hesaplıdır. Normal petshopta fazla satılmadığı için kalitesi düşük ürünleri satarlar. Sirkülasyon fazla olmadığı içinde skt. geçmiş oluyor. Şu an skt. 2027'ler çıkmıştır. Ne kadar ileri tarihli olursa o kadar tazedir.

6 cm kabuk boyu sonrası yem çeşidi artar. Yavrular protein ağırlıklı beslenir. İleri aşamada bitkiselde verilir.

Haşlanmış yumurta akı da verin. Boğazına takılan birşey varsa yediğinde onu sürtünüp alabilir.

Geri