Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli beni takip ediyor

aycarkm

Bronz 5 Üye
Bir yerde kaplumbağa sürekli elinizi takip ederse aç olduğu anlamına geliyor yazıyordu. Benim kaplumbağam beni gördüğü zaman yerinde duramıyor. Yem verdikten sonra bile hep beni izliyor elimi uzattığımda takip ediyor. Acaba doymuyor mu hiç? Beslenme programı nasıl olmalı bir de? Daha bebek işaret parmağımın yarısı kadar boyu hatta biraz daha küçük

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Kaplumbağaların doyduğu hiç görülmemiştir. Evet yem vereceksiniz hissiyatıyla takip ediyor. Yemin parmaktan çıktığını düşünüp parmağa odaklanırlar. Yetişkinlerin parmağı ısırması sebebi de budur. Bu hayvanlar kış uykusuna yatan hayvan grubundan oldukları için yağ depolama eğilimi ile sürekli yeme ihtiyacı hisseder. Yavru hayvanlarda aşırı hareket ve büyümeye olan enerji harcanımı biraz daha yem konusunu histeri boyutuna getirir. Enerji harcanımı o kadar yüksektir ki yağ depolamaya başlamaları 7 cm kabuk boyuna doğru kendini gösterir. Aklen de enerjilerini tasarruflu biçimde kullanmayı bu boydan itibaren öğrenirler. Bu istek yetişkinlerde de olur ama yem verilmediğini anlayıp kendi hallerine dönerler. Yavru hayvanlar bıkmadan gördüklerinde takip ederler. Yavrular için handikap bu aşırı enerji tüketiminin üşümeye karşı zayıf bırakıp akciğer enfeksiyonuna yakalanma olasılığını artırmasıdır.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün sonrasında tek öğün veriyoruz. Günlük miktar kafa ölçüsüdür. İki öğünlük sistemde bunu ikiye böleriz. Yalnız tam ölçü tutturamazsanız bir fazla verebilirsiniz hayvan bunu tolere eder.

aycarkm

Bronz 5 Üye
Çok teşekkür ederim içim rahatladı aç mı gezdiyor sürekli diye düşünüyordum😅

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Yok, yalnız ajitasyonlarına gelmeyin insanla oynamayı iyi bilirler. Bu konuda iyiler öğün harici vermeyin sakın.