Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryuma dereceden tünek yaptım

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Cam akvaryum termometresine 2 adet vantuz takıp ön cama yatay olarak yapıştırdım. İş görür mü bilmiyorum. Birazdan fotoğrafları atacağım.

Buyrun

Ekli dosyalar

• E006BC73-321D-4C86-ACDE-B5A6BC14A086.jpeg
    E006BC73-321D-4C86-ACDE-B5A6BC14A086.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
@cem bey kaplumbağamın dışkısını ilk defa bu kadar büyük gördüm. Hatta neredeyse dışkıladığını ilk defa görüyorum. Bu dışkının büyüklüğü normal midir?

Ekli dosyalar

• 638D8885-06C2-4521-A249-5E3C6D561688.jpeg
    638D8885-06C2-4521-A249-5E3C6D561688.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
Tünek olur da su ısısının net ayarı için dikey olmalı.

Dışkı normal.

Precision olmaz o ince.

Tünek olur da su ısısının net ayarı için dikey olmalı.

Dışkı normal.

Precision olmaz o ince.
Zaten bundan 2 adet var biri dikey olarak duruyor suyun içinde. Birde buna tutunurken elleri kayıyor uzun uğraşlar sonucunda tutunuyor

Yetkili arkadaşlar başlığı düzeltebilir misiniz Akvaryuma yaptığım tüneğimsi şey olacaktı yanlış yazmışım.

not: kaplumbağanın isteği üzerine tüneği ön camdan arka cama aldım 😂

Köşede duracak yan cama ayağı hizada vantuz koy ona basıp destek alsın.

Cem bey benim kaplumbağa tünek işini pek sevmedi galiba çıkmıyor çünkü

Yani çok nadir çıkıyor ama uzun uğraşlarla çıkıyor o kadar çok kayıyorki üzülüyorum hayvana 😂 Dediğiniz gibi ön camın köşesine aldım termometrenin köşesine ekstra vantuz da koydum basması için ama pek oralı olmadı. Dursa bile maksimum 20-25 sn duruyor.

Geri