Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa'm Taş mı yiğiyooo!! yardımmmm

nullmoon

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar.

akvaryum içindeki kayanın bir bölümünde bir bitki dikili ve toprağının üzerinde petshoptan aldığım taşlardan koydum. Kaplumbağalarımdan bir tanesi o taşları ağzına alıyor ve başka bir yere taşıyor. daha önce suyun içindeki taşları itip çektikleri ortaya topladıklarına çok şahit oldum. ama bununla yeni karşılaşıyorum. daha önce bir yerden kapluşların kum yediklerini okumuştum. ama bu taşlar yutamayacağı kadar büyük. taşı ağzına alıyor başka bir yere yürürken ona baktığımı farkedip ağzından aniden taşı atıp suya atlıyor. acaba oyun mu oynuyor yoksa başka bi derdi mi var? bir yıldır hiç böyle yapmamıştı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Cvp: Kaplumbağa'm Taş mı yiğiyooo!! yardımmmm

Genelde taşları ağızlarına alıp geri bırakıyorlar. Üzerlerinde yem kırıntıları olduğundan bunu yaptıklarını düşünüyorum ama taşları alıp da bir yerden bir yere taşıdıklarını şu an duyuyorum ben de :)

Taşları sindirimlerinde yardımcı olarak kullanıyorlarmış ama yutabilicek büyüklükte olmalarına dikkat dedin, çünkü büyük olursa boğazlarında kalabilir ve buda ölüme sebep olabilir.

Bence taşları alın riske girmeye değmez

Merhaba,
Bir derdi olduğunu düşünmüyorum kaplumbağanızın.Yani bir hastalık belirtisi görünmüyor :) İyi günler :)

tavsiyelerinizi dikkate alıcam.
çok teşekkürler hepinize :)

aslında ağzına alıp taşıdığı taşlar güneşlendikleri kara üzerinde duruyor. su dışında yemek yiğemiyolar. suyada taşımıyor taşları kara üzerinde gezip duruyor ta ki benim bakışlarımı farkedene kadar :S vallahi ben pek anlam veremedim. hayvan sahibine benzer derler.kendimden şüphe ediyorum artık :p :D

:D Kendinizen şüpelenmeyin.Belki oyun oynuyordur :D

http://www.youtube.com/watch?v=vPxImJkHKeQ ağacın ordaki taşları mı diyorsunuz?

bence kaplumbağanın sorunu yok sanırım petshop gittimde bende kum alıcaktım ordaki abi bana mineralli kum istermisin dedi heralde taştan minarel alıyolar

mineralli kum dediği sanırım kalsiyum karbonatlı kumlar.Akvaryumda midye olduğunu söylediğimde bana da bu tarz bir kum satmaya çalışmışlardı.
Olsa da olur olmasa da bu tarz kumlar bence :)

hımm belki olabilir. son iki gündür gözlemleyebildiğim kadarıyla hiç ağzında görmedim. aslında küçük kumlarda var ama yutamayacağı büyüklükteki taşları alıyor ağzına.

Geri