Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor?

Tevfikkaplan!

Yeni Üye
Kaplumbağamı alalı 2,5 ay kadar oldu yem yemiyor az hareket ediyor ve benden çok korkuyor benide çok üzüyor yem yiyecekken odaya giriyorum suya gömülüp kaçmaya başlıyor ne yapmalıyım yardım edin ? :'(

Edit:furkan54ozan

Cvp: BESLENME :( ?

Kaplumbağalar sahiplerinden korkabilir. Büyüdükçe yavaş yavaş alışırlar. Bakım şartlarınız neler ?

Cvp: BESLENME :( ?

40x20 santim kadar bi akvaryumda yarısı su yarısı taşlarla dolukur bi akvaryumda yemide reptomin tetra

Cvp: Kaplumbağam yem yemiyor?

Konu başlıkları veya konu içeriği tamamen büyük harften oluşamaz.Konuyu bu seferlik düzenledim,daha dikkatli olmanız dileğimle...

özür dilerim şimdi üye oldum yakında alışırım tekrar pardon :(

Isıstıcı, filtre ve spot lambası var mı ? Eğer bu ekipmanlar yoksa yem yememeye devam edecektir.

ne yazıkki yok hemen alıcağım yardımınız için teşekkür ederim filt nasıl bişey olması gerekli ve akmaryumda kaç santimetre su olmalı :)

Kaplumbağanız anlaşılan biraz korkak olanlardan,zamanla sizden korkmamaya başlayabilir veya sürekli böyle gider.Yem yemesi için akvaryuma yemi atın,oradan uzaklaşın o kendisi yer büyük ihtimalle.

Kendinize alıştırmak için 1 hafta böyle akvaryuma koyup gidin,diğer hafta parmağınızla uzatın gelip almaya çalışırsa gelişme var demektir,gelip almaya çalışmıyorsa 1 hafta daha suya bırakıp gidin.Daha sonra avucunuzda yedirmeyede başlayabilirsiniz...

Ancak bunları yaparken kaplumbağayı ürkütmemeye dikkat edin.Eğer çok elinize alıyorsanız bundan vazgeçin.

Tevfikkaplan!' Alıntı:
ne yazıkki yok hemen alıcağım yardımınız için teşekkür ederim filt nasıl bişey olması gerekli ve akmaryumda kaç santimetre su olmalı :)

Kaplumbağalar mükemmel yüzücülerdir. İstediğiniz derinlikte olabilir. Su ne kadar derin olursa kaplumbağanız da o kadar mutlu olur. Filtre akvaryumdaki toplam su miktarını 1 saat içinde en az 3, en fazla 6 kez çevirecek kapasitede olmalıdır. Bu arada akvaryumunuzu en geç 1 yıla kadar büyütmenizi öneririm. Yeminiz piyasadaki en kaliteli yemlerden biri. Tek çeşit beslemeyin. Haftada 2 gün gammarus vererek kaplumbağanıza proein takviyesi yapın. Ek olarak haftada bir yemlerine vitamin ve gaga taşı yakviyesi yapın.

Sağlıklı kaplumbağalar dilerim :)

Çok teşekkür ederim içim rahatladı peki bu filtreleri piyasada ne kadara bulabilirim :) tekrar çok teşekkür ederim

Kaplumbağanız şu ana kadar hiç mi yem yemedi? Bence verdiğiniz yemleri siz odada olmayınca yemiştir yoksa 2,5 ayda açlıktan ölürdü diye düşünüyorum. Ayrıca kaplumbağanız alışana kadar biraz daha sabırlı olmanızı öneririm :)

valla benim kapluşum daha 10 gün oldu elimde yiyor hiçte elimi ısırmıyor :D

Geri