Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor

dumdumtıs16

Bronz 4 Üye
BEN KAPLUMBAĞAMI ALALI 2-3 HAFTA OLUYOR VE HALA YEMİNİ YEMİYOR.YANINDA BİR KAPLUMBAĞA DAHA VAR ATTIĞIM GİBİ YİYOR.2-3 HAFTA OLDU AMA HALA ALIŞAMADI MI ACABA AKVARYUMDA BAKIYORUM KAPLUMBAĞAMA NASIL YEDİREBİLİRİM.

ha bu arada yazmayı unuttum ilk aldımğım haftanın 4. günü yem yedi ama şimdi yemiyor bana garip geldi:hih:

Cvp: KAPLU8MBAĞAM YEM YEMİYOR

Akciğer enfeksiyonu olabilir, bu belirtiler var mı?

-Eğri eğri yüzmek.
-Alt kabukta pembeleşmek.
-Suya koyulduğunda dibe çökmesi ve suyun dibinde hiç hareket etmemesi.
-Burundan veya da ağızdan salya gelmesi.
-Çift gözün kapanması.
-Nefes alırken hırıltılı sesler çıkarmak.
-İştahsızlık.
-Gözlerde çapak veya da şişme.
-Zor nefes almak.
-Hapşırmak.
-Kuru alanda normalden çok daha fazla vakit geçirmek.

Cvp: KAPLU8MBAĞAM YEM YEMİYOR

bu belirtilerden sadece iştahsızlık ve dibe çökme var ama dipte çok hareketli maşallah hareketsizlik falan hiç yok sadece yem yemiyor acaba yemi begenmemıs olabilirmi?

çiğ kıyma ver kürdana batırıp onu yiyecek mi bakalım benim kaplusumu öyle alıştirdim yeme kiymanin içine yem koyuyordum öyle veriyordum afiyetle yedi daha sonra alıştıkça sadece yemi de yiyor.

Cvp: Kaplumbağam yem yemiyor

Marka olarak Sera'yı öneririm, karidese hayır diyeceğini zannetmiyorum çok sık olmamak şartıyla verebilirsiniz.
Nadir olarak yağsız haşlanmış kıyma verebilirsiniz, bununda fazlası zararlı :smile:

hergün saat 3 gibi 1-1.5 saat arası güneşleniyolar kabugu da semsert zaten

Durumda bir gelişme var mı?

malesef yok.herhalde bana yemiyor gibi görünüyor.ben ordan ayrıldıktan sonra yiyor olabilirmi.yoksa 1 ay yaşayabilecğini sanmıyorum.

1 ay hatta daha fazla yaşayabilir. Ancak hareketleri çok yavaşlar. Ancak hayata dönüşü de zordur. Suya bıraktığınız yemler ne oluyor? Vitamin ve kalsiyum takviyesini suya yapın derim. En azından iştah açabilir.

Geri