Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor

ultrAslan1905

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar birkaç gün öncede yazdığım gibi kaplumbağamın birtanesi yemek yemiyor. Ekipmanım yok ailemi ikna edemiyorum yazmıştım. Kaplumbağalarımın suyu çok soğuk hep ısıtmaya çalışıyorum. :'( Bir gece lambasının altında tutmaya çalışıyorum ama nafile:'( Kapuşumun birtanesi yemek yemiyor neredeyse bir hafta oldu :'( Diğeri yiyor. Kapuşumu ılık bir suya koyup yemi atıyorum bakmıyor bile. Çok hareketli ama yemi yemiyor :'( Nedense şu son birkaç gündür kuru alanda vakit geçirmeye başladı eskiden ben çıkarsam kendi inerdi :( Arkadaşlar gerçekten çok zor durumdayım. Ailemi akvaryum, ısıtıcı, uv lambası ve filtre almaya ikna edemiyorum ÖLÜM FANUSUNDA bakıyorum:':)':)'( Arkadaşlar kaplumbapam kabuk değiştirmeye başlıyor olabilir diye düşünüyorum bu süre içince kaplumbağanın yemek yemesinde bir sorun olur mu :ff: Arkadaşlar lütfen yardım edin:'( Acı ama gerçek kaplumbağamın öleceğini düşünüyorum. Ama çok hareketli yinede.

Cvp: Kaplumbağam yem yemiyor

fanustayken yapabileceğin fazla birşey yok sanırım. daha iyi bilenler birşeyler söyler sana ama en azından daha geniş cam bir kabın olursa ve hızlı su ısıtabiliceğin kettle tarzı bişeyin olursa(zaman zaman sularını ısıtabilmek için) ki havalar ısındığına göre bu çok problem olmayacaktır.bide sularını sık değiştirirsen süreyi uzatabilirsin.iyi şanslar

Daha önce defalarca söylediğimiz gibi ekipmansız hayvanın iyi olması imkansız. Diğeride yakında aynı duruma gelecek. Bunu söylemek zorundayım. Ki hasta olmasa dahi çektiği zulüm belli. Ölüm fanusu adını hak ediyor ve ne işe yaradığını ispatlayacaktır. Size tavsiyem bu hayvanları sahiplendirmeniz. En azından sistemi olan biri hayatta kalmalarını sağlayabilir.

İlk olarak küçük bir akvaryum alabiilirsiniz.(Isıtmak için gece lamba gündüz pet şişe içine sıcak su koyup 6 saatte bir değiştirebilirsiniz ama üstünü hafifçe açık bırakarak.)Umarım doğru bilgi vermişimdir.Eğer birisine verme imkanınız varsa verin aileninizi ikna edip kaplumbağaları geri alabilirsiniz.Bu arada geçmiş olsun

bence aldığınız petşop a geri verin yoksa bile bile öldürmüş olacaksınız!

Bence iyi bakabilecek birisine verin hayvanı, ekipmansız, yaşam alansız bir kaplumbağanın zaten ömrü çok kısa olacaktır, siz de böyle üzülüp durursunuz.

100 tl gibi bir paraya gerekli olanları alabilirsin. bu kadar bir para dahi çıkaramıyorsan arkadaşların önerisini dinlemelisin. bu hayvanların bakımı gerçekten özveri ister. ve bununla da bitmeyecek, uzun vadede bu önemli ekipmanların üstüne diğerlerini de alacaksın.

kapluş_35' Alıntı:
İlk olarak küçük bir akvaryum alabiilirsiniz.(Isıtmak için gece lamba gündüz pet şişe içine sıcak su koyup 6 saatte bir değiştirebilirsiniz ama üstünü hafifçe açık bırakarak.)Umarım doğru bilgi vermişimdir.Eğer birisine verme imkanınız varsa verin aileninizi ikna edip kaplumbağaları geri alabilirsiniz.Bu arada geçmiş olsun

Üstünü açık bırakmayı önerdiğiniz pet şişe değil sanırım. Isı kaybı daha hızlı olur. Gecede lamba ile olmaz. Hayvanlar uyuyamaz. Bu pet şişe uygulamaları ısıtıcı arızasında temin edilene kadar birkaç gün uygulanır. Onun dışında ısı değişimleri risktir. Hayvanın bünyesini yorar ve dengeleme zorluğu hastalığa sebep olur.

Geri