Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

200 Litre Akvaryum

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Yakında 100x40x50 boyutunda yeni akvaryumuma geçeceğim. Yaklaşık 200 litre.

Yeni akvaryumumda kullanacağım ekipmanlar:
Tetra Ht 200W
Lifetech 835 Dış filtre
Sobo 808-c köşe filtre

Sizce başka birşey almama gerek varmı? Silis kum, ısıtıcı lamba, uvb lambam var.

Dip sifonu, kepçe, jbl dış filtre hortum fırçası ki bunu gördüm 425 tl olmuş. Kova, maşrapa, bulaşık süngeri, camı silmek için eski pamuklu toz bezi, atlet tişört olur

1 metre ve üstü akvaryumlar için zaruri değil ama iki tane ön köşelerde olması iyi olur. Tekli kullanımda ısıtıcıdan uzak ön köşede olacak.

Cem abi masa hakkında yeni mesaj attılar, DM’den ilettim sana.

Son düzenleme:
Abi eni 45 yapsam ömürlük gider mi tek hayvan için? 100x45x50 olsa.

Sen en iyisi yeni mobilya yaptır bu kadar zorlarsan hem mobilya gidecek hemde akvaryum. Ki ben hala mobilyadan emin değilim.

abi madem mobilya yaptırıcam o zaman 100x50x60 10mm yaptırayım da ömürlük olsun.

abi mobilya bu şekilde mi olacak? senin mobilyanın aynısı mı olsun yani

Ekli dosyalar

• 1696976030496.png
    1696976030496.png
    5.6 MB · Görüntüleme: 8
Ne desem yalan olur şimdi. Herşeyin fiyatı o kadar arttı ki ne nedir bilemiyorum.

6 ayaklı demirden profil yapılabilir. Ayaklarına plastik ayak takılacak. Yada lake mobilya yine 6 ayaklı ayaklar 4 cm kalınlığında sağlam tahtadan yapılacak.

Bunların altına ölçüsünde koridor halısı kestirip koymak lazım. Laminant yada parke ne varsa yere hasar vermesin.

Benimki gibi yaptırabilirsin. Ben mobilyayı yaptırırken önce dış filtreyi ölçtüm. Musluk ve hortumların rahat olması için ekstra pay bırakıp arka kısımdan 7-8 cm'lik delik açıp hortumları oradan verdim.

abi ben en iyisi 1 yıl sonraya erteleyeyim bari çok masraf yapıcam çünkü.

Dediğim gibi acelesi yok. Şimdiki akvaryum yeterli. Nereden baksan 10 bini geçer.

Geri