Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yemek yemiyor

StarLineR*

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar. 3-4 gün önce 1 dişi 1 erkek su kaplumbağası aldım.İlk fanusta kalıyorlardı.İnternette biraz araştırma yapınca fanusun kaplumbağalar için zararlı oldugunu anladım sıcak ulkelerden geliyorlarmış. Akvaryum Ve ısıtıcıda aldım kablumbağaları oraya koydum. Dinlenecekleri Bir Kaya Parçası Ve Nefes alacakları kadar yer de var ama hala yem yemiyor :59: . Yardım ederseniz sevinirim

Cvp: Kaplumbağam yemek yemiyor

ilk olarak kaplumbağanız küçükse cinsiyetini bilemeyiz. Size alışması için bekleyin elinizle yem yedirmeye çalışın eğer bir hastalığı yoksa yemeye başlayacaklrdır. Benimkilerde 3-4 gün yem yememişlerdi.

Bir hastalığı olup olmadığını anlamak için forumdaki belirtilere bakın.

Cvp: Kaplumbağam yemek yemiyor Yardım ederseniz sevinirim

Cinsiyetlerini alt kabuklarındaki şekillerden anlasılıyor demisti aldığım yer . Elimlede veriyorum yemiyor ayrıca sevdikleri yiyecekler nedir biliyormusunuz

Yem yememesinin sebebi yeni yerine daha alışmadığı için 3-4 gün sonra yem yiyecektir.

Beni gorunce kacıyolar ya 4 gün oldu :Ss

Daha yeni alışıyorlar sizi yakında tanıyacaklar elinizden yem bile yiyecekler.Bir hafta kadar sonra belki o kadar bile sürmez karakterine bağlı :)

çok sabırsızım :) cevap yazdığınız için tskler

Önemli değil her zaman.

Beslenme kategorisinde, en üstte duran sabit konularda kaplumbağalar için verilebilecek ve verilemeyecek yiyecekleri incelemenizi öneriyorum.

Kaplumbağanız bir sünre sonra bulundukları ortama alışacaklardır.

Teşekkürler yorumalrınız için

Bunlara ek olarak kaplumbağa 1 yaşından küçükse cinsiyeti kesinlikle anlaşılmaz 1 yaşından sonra ön tırnak uzunluğu ve kuyruk büyüklüğüyle anlaşılı tırnağı uzun kuyruğu kalınsa erkek tırnağı kısa kuyruğu inceyse dişi olur kesinlikle alt kabuk desenlerinden anlaşılmaz ilk 1 hafta bekleyin hala yem yemiyorsa rahatsızlığı olabilir.

benim kaplumbağam 4 ayda alıştı...5 ay oldu ama bazen korkuyor :w00t:

Cvp: Kaplumbağam yemek yemiyor

İlk ayında alıştı benimkiler maalesef 1ini kaybettim 1isi şuan sanırsam 1 yaşı geçti yanına arkadaş aldım vallahi elimle veriyorum elimi yiyorlar ya :w00t:

Geri