Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kırmızı yanaklı almayı düşünüyorum aklımdaki akvaryum boy80 eni 50 derinlik 60 neler almam ve ne yapmam lazım

ural

Yeni Üye
Yavru kırmızı yanaklı almayı düşünüyorum aklımdaki akvaryum boy80 eni 50 derinlik 60 neler almam ve ne yapmam lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma hoşgeldiniz.

O kadar büyük akvaryum düşünüyorsanız doğrudan ömürlük akvaryum alıp tek kalemde kurtarın. Bu 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında.

Yada ara geçişli bir akvaryum ile başlayabilirsiniz. Küçük olmasın derseniz 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında hazır bir akvaryum olur. Takriben 3 sene kadar gider.

Başlangıçta ısıtma lambası kuru alan, su ısıtıcı ve iç filtre gerekecek. Bu konuları inceleyin.

Lambayı burada yazdım.

Kuru alan

Filtre ve su ısıtıcı akvaryumun ölçüsüne bağlı onu saptayın önce.

Öcelikle ilgi ve alakaniz icin cok teşekkür ederim
İlk başlarda kuru alani 50cm ye suyuda 40 45 cm de tutup ilerleyen zamanlarda akvaryumun haricinde bir kuru alan yapmayi düşünüyorum önce camcıya gidip bir fiyat almam lazim tabi ama muhteemrlen dediğim gibi 80X50X60 10mm cam olur

Boyu 100 cm yapın hayvan dişi çıkarsa 80 cm az kalır. Arada fazla bir fiyat çıkmaz.

Benim akvaryumun ve kuru alanın resimlerini inceleyin.

Akvaryum içi için kuru alan örnekleri;

Dediğiniz gibi boyu 100cm yapmaya karar verdim bana ekipman önermeniz lazim🙃 birde normal camcıdan cam alsam bir fark olma deyilmi
Cam lari alip evde birlestrirmeyi düsünüyorum çünkü evim 4. Katta ve asansör yok

Alt ve üst kısımdan kuşak atılması lazım. Kayıta gerek yok. Rodajlı olursa daha iyi rodaj makinesi ile kenarları pürüzsüz hale getirirler bu sayede iki cam silikonlandığında daha sağlam tutar. Kuşaklar 3 cm genişliğinde akvaryum camı kalınlığında olacak.

Son düzenleme:

Kuşak 4 kenardan olacak alta ve üste

Peki hocam filtre yi içmi dıs mı almam lazim ve hangi ürün +ısıtıcı ne almama gerekir

Şu aşamada iç filtre kafi, hayvan 7-8 cm kabuk boyuna gelince dış filtreye geçersiniz.

Isıtıcıda kaplumbağalara en uygun ve kalitelisi jbl protemp 200 W bu o ölçüye uygun. Yada çelik ısıtıcı olarak roxin veya rubio 300 watt alırsınız. Tüm bunlar tam batar. Tabana doğru yatay kullanırsınız.

Isıtıcılardan ikisinide bulamadim stokda yok gözüküyor
Birde filtre için bir (fiyat performans olursa süper olur)öneriniz varmi

Not: fiyat önemli deyil kozmetik ve kaliteli olsun 😁

Ben dış filtre yanında sobo 808c köşe filtre kullanmıştım. Alt haznedeki biobalları çıkarıp yerine elyaf koymuştum. Bu sayede ince tozları da filtreleme olanağı oluyor. Debi ayar düğmesi var. Hava kabarcığı da veriyor. Yalnız 32-33 cm derinlikte su istiyor. Birde hazneleri çıkarması sıkıntılı tırnağı kırılır diye korkutuyor. Gerçi hiç kırılmadı ama. Yanlama tutarak çıkarıyordum.

Akvaryum büyük dolayısıyla debi 800 lt/h olan filtre bakmanız lazım. Sobo wp 1302f ve eheim 2012 de güzel filtreler ama bunlar sirkülasyon yapmaz.

Arkadaşlar görürse cevaplasın. İçfiltre konusunda fazla bir çeşit deneyimim yok.

Hava kabarcığı verme özelliği de olmalı.

Soboyla eheim arasinda çok fiyat farki var :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eheim herşeyde en pahalısı.

Peki aradaki farka değermi ?
Birde ısıtıcıya cevap alamdim🙃

Son düzenleme:
Bu modeller dış filtre takviyesi olmadıkça işe yaramaz. İki filtrede benzer sadece kalite farkı var. Fazla para harcamaya gerek yok. İleri aşamada iç filtreleri suda uçuşan eski derileri toplamada kullandığımız için çöp olmuyor.

Isıtıcı lambayı yukarıda yazdığım linkte verdim.

Su ısıtıcı da jbl protemp 200 W kullandım. Memnun kaldım bu evladiyelik ürün. Özel yapısı sayesinde diğer ısıtıcıların 300 wattına denk. Elektriği daha az yakıyor. Güç kaynağı kullanılacaksa çekimi az olduğu için bütün ekipmanları güç kaynağına bağlamayı sağlıyor.

Geri