Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yumuşadı

Sima

Yeni Üye
Kaplumbağam kapalı balkonumda sürekli güneş görüyor yemini de yer sürekli ama kabuğuna dün dokundum yumuşamış d vitamini de damlatıyorum neden ne yapmalıyım güneş görüyor

Kaplumbağam kapalı balkonumda sürekli güneş görüyor yemini de yer sürekli ama kabuğuna dün dokundum yumuşamış d vitamini de damlatıyorum neden ne yapmalıyım güneş görüyor
Güneşe çıkarmıyoruz. Isıtma lambası ve uvb lamba alın. Isıtma lambası 40-60Watt arası ampul olacak akkor yada halojen ampul olur. Uvb ampul için aliexpresten uvb led ampullere bakın üzerinde kaplumbağa resmi var. Vitaminin fotoğrafını atar mısınız. Vitamini suya değil yemine damlatın. Hayvan kaç yaşında? Kabuk boyu kaç cm? Kabuğun kafaya yakın kısmı da yumuşak mı?

• Beğen
Tepkiler: cem
Geri