Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam=(

Stain54

Yeni Üye
kaplumbağam az önce sık aralıklarda kafsını içine doğru çekti ve göz bebekleri aniden büyüyüp küçüldü ve yine büyüdü nedeni nedir acaba

Soka girmiş olabilir durumu nasıl su an ?

suyun ısısında ani degisiklik isiktaki degisim böyle bir sonuc oluşturabilir

Cvp: kaplumbağam=(

Benim kaplumbağalarım da güneşlenirlerken ve bazen uyurlarken kafalarını içeri çekip, çıkardıkları oluyor. Bunda garip bir durum gözükmüyor. Belki ışık bir anda rahatsız etmiştir.

Birde bakım şartlarıniz nedir ısıtıci filtre ve akvaryumunuz var mı ?

gözbebekleri birden küçülüp büyüdü ışıktan olabilirmi

Evet ışık her canlının göz bebeklerine direkt etki eder. Bunda tuhaf bir durum yok.

Benim anlamadığım hizlicami çekti kafasını kabuğuna yoksa 2-3 kere sokup cikardimi

Korktuklarında ışıktan rahatsız olduklarında veya tedirgin olduklarında ani bir şekilde kafalarını içeri çekebilirler.

hem kafasını içine çekti hemde gözbebeklerinde değişiklik oldu ama şuan yapmıyor ışıktansı sanırım ve alıştı

Sık aralikla falan demissinde bende sandim hayvanin bir yerine birşeyim i olduda böyle bir tepki verdi dedim :S

Sorun yok :D

Geri