Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni sahilendiğim yavrum yemini yemiyor

AcemiSahip

Yeni Üye
Kırmızı yanaklı su kaplumbağamı yaklaşık 3 gün önce sahiplendim. İlk aldığım da leğenin içine koymuştum sonra 2. Gün 35-40lt lik akvaryum aldım ısıtıcısı lambası filtresi var. Ama her gün koyduğum yemleri yenisi ile değiştiriyorum yine de yemiyor. Küçük ufak parçalara ayırıyorum yiyebilsinler diye ama nafile. Akvaryumun içinde süs bitkisi var genelde o süs bitkinin altında duruyor / saklanıyor ne yapabilirim yardımcı olur musunuz rica etsem?

Foruma hoşgeldiniz.

Yeni ortama giren hayvanlarda alışma süreci olur. Bu dönemde temkinli davranırlar iştahsızlık görülebilir.

Su 28; kuru aşan ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Yem verdikten sonra uzaklaşın. Sizi görmesin.

Kullandığınız yemler ne marka? Açık yem mi?

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Turtle sticks extra energy calcıum yemini kullanıyorum vitamini ise deep reptivit. Yemi yemeye başladı fakat hâla kuru alana çıkmıyor. Akvaryumda süs bitkileri var hep o süs bitkilerinin içinde ya da çevresinde duruyor. Canlı yem olarak lepistes falan kullansam olur mu acaba ?

Kabuk boyu kaç cm?

O yemi bilmiyorum. Ekstra kalsiyum içeriyorsa sürekli verilmesi uygun değil.

Kabuk boyu 3 cm. Canlı yem için internetten biraz araştırma yaptığım da kurutulmuş karides verilmesi gerektiğini okudum doğru mudur ? Kabuk boyu kaç cm e ulaşınca canlı yem için lepistes verebilirim ? Ya da vermeli miyim ? :)

Etik olarak canlı yem vermiyoruz ki hayvan ufak zaten.

Jbl rugil ve jbl schildkrötenfutter hariç diğer markalardan birinin gammarusunu alın.

Elinizdeki yemi buzdolabına koyun. 6 cm kabuk boyu sonrası haftada iki öğün verirsiniz.

Rugili sabahları gammarusu akşamları verin.

Vitamini haftada bir 1 damla stick yeme damlatıp verin.

Geri