Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamda cinsiyet ?

asi kız

Bordo Bereli
ben 3 yıldır baktığım iki kaplumbağamın dış söylemler konusunda aldığım bilgilere dayanara k yaramaz adlı kaplumbağamı dişi dişsiz adlı kaplumbağamı erkek sanıyordum geçen gün yaramaz adlı kaplumbağamın erkek olduğunu gördüm ama dişsiz adlı kaplumbağam erkek mi dişimi hala anlayamadık bu arada ikisininde kabuk boyu12 cm

Cvp: kaplumbağamda cinsiyet ?

Kaplumbağalarda 10 cm kabuk boyu öncesi cinsiyet tayini yalnızca kan tahlili ile yapılabilmektedir.
10 cm kabuk boyundan sonra gelişim hızına bağlı olarak tırnak ve kuyruk,uzunlukları ve şekillerine göre tayin edilebilmektedir.

mailto:/RJ4Z0R.png

Takdir edersiniz ki kaplumbağaların fotoğraflarını görmeden herhangi bir şekilde yorum yapamayız.

[resim koymayı beceremedim üzgünüm kuyruk kısmı dişi gibi tırnakları erkek kapluş tırnağı gibi :)

Hızlı Resim

Hızlı resim sitesinden fotoğraflarınızı yükleyerek "Forumlar:bbcode" kutusundaki kodu kopyalayıp yorum yazarken yapıştırdığınızda eklentiniz burada gözükecektir.

mailto:/Yva7v2.png

hayvan küçükken kuyruk ısırmaya bağlı kopabiliyor. sonradan toparlandığında farkedilmiyor. böyle bir durum varsas net bilgi için şöyle yap hayvanın anüsüne bak kabuğa yakınsa dişi kuyruk ucuna yakınsa erkektir. tırnaklar hayvana göre değişiklik gösterir. bazısında 8 cm sonrası tırnak uzamaya başlarken bazısında bu son safhada gerçekleşiyor. yani 10 cm gibi. bu hayvanın hormonel faaliyetine bağlı.

Bazen kuyruk eğer uzunsa erkek kısaysa dişi ve ya tırnakları büyük ve uzun ise erkek kısa ise dişi.Ya da hayvanın anüsüne bak kabuğu yakınsa dişi kuyruk ucuna yakınsa erkektir.

Resim koyarsanız daha iyi olur.

Arkadaşlar özür dilerim ama konu açmayı bi türlü beceremedim yardımcı olablrmisiniz?

hangi konu ile ilgiliyse ana sayfada o konuyu seç. orada sağ tarafta yeni konu yazılı mavi butona basıp konu açarsın.

Konu acmak istediginiz konu alt basligina gidip sag ust kosedeki butona tiklayin konu yayimla yada konu ac diye birsey yazar sanirim benimki ingilizce "post thread" yaziyor

sağolun bilgileirniz için arkadaşım kaplumbağamı veterinerine götürüp gösterdi dişiymiş bizim dişsiz adlı kaplumbağam :) tipe baksan erkek gibi duruyor erkek fatma diye seviyom artık ben onu :)

mailto:/upload.php

[url=mailto:/gkGL85][img]mailto:/gkGL85.jpg[/url]*

asi kız' Alıntı:
mailto:/upload.php

[url=mailto:/gkGL85][img]mailto:/gkGL85.jpg[/url]*

kaplumbağam bu işte :)adı dişsiz

hayvan strese girdi ben çekene kadar kıyamam ben kuzuma :)annesinin kuzusu o :)

önden ve üstten komple kafası dışardayken bir resmini çekebilirsen iyi olur. netleştirelim işi.

denerim cem abi ısırmazsa kereta eğerki :)çekebilirsem atarım hemen :)

[url=mailto:/aoAo54][img]mailto:/aoAo54.jpg[/url]* böyle var eski bir resmi olur mu bilemem :)

olmaz dersen yeniden çekeirm..

[url=mailto:/EV0Yl9][img]mailto:/EV0Yl9.jpg[/url]* işte tırnaklarınıda yakaladım :)

mailto:/oAmgno.jpg burnu havada dişsiz :)

asi kız' Alıntı:
denerim cem abi ısırmazsa kereta eğerki :)çekebilirsem atarım hemen :)

[url=mailto:/aoAo54][img]mailto:/aoAo54.jpg[/url]* böyle var eski bir resmi olur mu bilemem :)

olmaz dersen yeniden çekeirm..

[url=mailto:/EV0Yl9][img]mailto:/EV0Yl9.jpg[/url]* işte tırnaklarınıda yakaladım :)

mailto:/oAmgno.jpg burnu havada dişsiz :)kandırdım keretayı bıcı bıcı yapcaz diyerek öyle deyince rahat durdu :)

genele baktığımızda dişi ama anüs kısmından emin olamadım. kabuğa bakarsak. hayvan yaş olarak belkide hepsinden daha yaşlı. elinde jbl agil yoksa bir tane al. kemik ve kas gelişimini sağlayan lizin amino asidi içerir.

jbl var bizde abi ama işte diyorum ya tipe bakarsın erkek tırnak ve kuyruk dişi gibi gözküyor bu canavar zaten diğerlerinin yanından ayırmak zorunda kaldım diğer iki erkeğimin cinsel organını ısırdı akvaryuma 1 saatliğine koyuyorum rafaele kur yapıyor abi diğerleriyle hiç ilgilenmiyor rafaeli sıkıştırıp duruyor diğerleirne böyle bişi yapmıyor bende erkek kaplumbağalarımın cinsel organını ısırnca şüphelendim dişi mi diye ?

bu hayvanlar ilk cinsel kimliğini tanımada karşısındakinin erkek yada dişi olmasına bakmıyor. baskın olan erkek her iki cinsede hamle yapabiliyor. bu bir ihtimal idrar yoluyla çıkan hormonun suya karışmasıyla dikkat dağıtabilir.

bizim erkekler pısırık abi bir bu sana cinsiyetini anlayamadığım liderlik kavgası yapıyor veteriner 1 saat ayır yanlarından sonra geri kalan zamanda aynı yerde dursun dedi yer ve liderlik kavgası azalir dedi.. dişiymiş büyük ihtimalle abi bu kaplumbağa

ve ben diğer erkekler gibi cinsel organını hiç çıkardığını görmedim abi..diğerleri en küçük erkek bile çıkarıyor arada

dediğim gibi cinsel kimliklerini tanımada organlarını sürekli çıkarırlar. belli bir olgunluğa geldiklerinde bunu yapmazlar. sadece çiftleşme olayı olacağı zaman.

anladım abi bu yapmadığına göre ya tam olgunlaşmamış yada dişi :)cinsiyeti

Bana da erkek gibi geldi 1-2 cm sonrasi kesinlesir diye dusunuyorum bence bu suredetirnaklarim uzama ihtimali var

Geri