Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamda mantar hastalığı mı var?

dexterx13

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar

12 yıldır kaplumbağa besliyorum ilk kez böyle bir şey görüyorum.
1 tane büyük 2 tanede küçük olmak üzere 3 kapluşum var. yaşları 12-7-7. Hepsinde aynı anda alt kabuklarında beyaz belirgin lekeler var herhangi iştahsızlık veya halsizlik yok. Buyuk olan karaya çıkınca belli bir süreden sonra baş kısmında özellikle de gözlerinde tuz-kireç gibi maddeler gözlemliyorum bunun nedeni nedir ? Ve o beyaz lekeler mantar olabilir mi ? Üst kabukta normal bir kabuk değişimi var beyazlık yok ama büyük kaplumbağam zamanının çogunu karada geçiriyor ve altı nerdeyse bembeyaz olucak mantarmıdır değilmidir ? mantarsa ne yapacağım lütfen yardım edin.

Cvp: Kaplumbağamda mantar hastalığı mı var?

Ben bu konuda pek bilgisi olan birisi değilim fakat bir resim koyarsanız bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Bu arada inşallah mantar değildir.

Cvp: Kaplumbağamda mantar hastalığı mı var?

Resim Koyarsanız daha fazla yardımcı oluruz.

Geri