Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamdaki ani değişim :(

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Öncelikle merhabalar .. Durumum çok acil lütfen yardımlarınızı esirgemeyin hertürlü yoruma açığım..

Paludaryumunda filtresi, ısıtıcısı, kuru alanı, kuru alanındada 60 W lambası var sularının ısısı 28 derece olan 2 tane Kırmızı yanaklı su kaplumbağam var. Bir kaplumbağam gayet hareketli sağlığı yerinde yemini felanda yiyor ama diğer kaplumbağam çok hareketsiz aslında oda bu sabah çok hareketliydi oda yemini felan yiyordu ama ne olduysa öğleden sonra oldu :59: onu daha iyi gözlemlemek için kuru alanına aldım aşağıya inmedi bacaklarını uzatıyor kafasınıda uzatıyor uzun bir süre uyuyor, öldümü diye bakıyorum ama canlı kabuğuna dokunduğumda gözlerini açıyor ama bacağını felan içeri çekmiyor. Bacağını elini felan nasıl bıraksam öyle kalıyor hareket ettirmiyor akciğer enfeksiyonu olup olmadığını anlamak içinde kabuğunun altına baktım herhangi bir pembelik yok göz etrafı temiz herhangi bir kapanma şişlikte yok neden durup dururken böyle oldu anlamıyorum :S Kış uykusuna yatıcak desem suları da 28 derece soğuk bir suları yok acaba kısa süreli bir uykuyamı ihtiyacı var ne yapmalıyım ölmesini istemiyorum :'(

LÜTFEN YARDIMCI OLUN... :59:

Cvp: Kaplumbağamdaki ani değişim :(

bikaç saattir yemek yememiş altı üstü hemen endişelencek bi durum yok biraz gözlemleyin :) 1 gün yem yemezse ölmez kaplumbağanız :)

Kuru alana koyduğunuzda duruyor,suda hareketsiz kalıyor yada fazla hareket etmiyorsa muhtemelen akciğer enfeksiyonu olmuştur.Yada şoka girmiştir.

nachtmerie' Alıntı:
bikaç saattir yemek yememiş altı üstü hemen endişelencek bi durum yok biraz gözlemleyin :) 1 gün yem yemezse ölmez kaplumbağanız :)

Kaplumbağamı suya koydum birazda suda gözlemledim normalde yemeğini koklattığımda hemen saldırırdı yemeğine ama şimdi herhangi bir tepki göstermedi yine diğer kapluşum yedi yemeğini :smile: Diğeri suda ön ayaklarınıda çıkardı azcık durdu nefes almaya çıktı sonra ısıtıcının yanına kadar yüzdü dibine yattı inşallah hasta olmaz :59:

gazoz' Alıntı:
Kuru alana koyduğunuzda duruyor,suda hareketsiz kalıyor yada fazla hareket etmiyorsa muhtemelen akciğer enfeksiyonu olmuştur.Yada şoka girmiştir.

Akciğer enfeksiyonu bulaşıcı mıdır ? Paludaryumda sadece o yok çünkü 1 tane daha kapluşum var eğer bulaşıcı ise diğerine geçmesini istemem :'( Ama akciğer enfeksiyonu olduğunu zannetmiyorum karnının altında akciğer enfeksiyonuna dair pembe bir belirti yok :/

Bence bir günde pat diye akciğer enfeksiyonu olmaz ama önlemini almanız için söyledim.Diğerine geçer mi bilmiyorum,bana göre bulaşıcı bir hastalık değil.Şoka girmiş olma ihtimalini gözlemleyin.

gazoz' Alıntı:
Bence bir günde pat diye akciğer enfeksiyonu olmaz ama önlemini almanız için söyledim.Diğerine geçer mi bilmiyorum,bana göre bulaşıcı bir hastalık değil.Şoka girmiş olma ihtimalini gözlemleyin.

Peki teşekkür ederim sitede araştırma yapıyorum elimden geleni yapacağım.

Geri