Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamdaki sorun ne olabilir? (Kanama)

kenco

Bronz 3 Üye
Merhaba.Can sıkıcı bir sorunum var ve acil bilgiye/yardıma ihtiyaç duyuyorum.

3 gün önce kaplumbağamın akvaryumda kumun üzerinde hareketsiz durduğunu gördüm,merak ederek yaklaştığımda sanırım anüsten kan pıhtısı gibi bir şey çıkmıştı büyükçe..şok oldum..görüntülemek için telefonu alıp döndüğümde kaplumbağamın normal bir şekilde akvaryumda yüzdüğünü gördüm,fakat kumun üzerinde kan vardı..3 gündür takip ediyorum sadece dönem dönem kumun üzerinde farklı noktalarda kan görüyorum..

Sizce bu yaşadığım ne olabilir..

Bir de Bakırköy de oturuyrum,veterinere getireceğim fakat kaplumbağa konusunda deneyimi olan bildiğiniz bir veteriner var mıdır? ( istanbul içinde olsun yeter,iyi ise yol sorun değil)..

Yardımlarınızı rica ediyorum..

Not : 2 Adet kaplumbağam var.Atlas ve Derviş..ufak tefek sürtüşmeler dışında iyi geçiniyorlar.Hasta olan Atlas ve gördüğüm kadarı ile herhangi bir yaralanması yok..

Teşekkürler /Murat

RE: kaplumbağamdaki sorun ne olabilir ?

Ciddi birşeye benziyor. Umarım sorun çıkmaz. Modların yorumunu beklemekte fayda var. Geçmiş olsun..

Teşekkürler. .Umarım. .

Geçmiş olsun.
Kaplumbağa herhangi bir şekilde biryerden düşmedi değil mi?

Mod'ların önereceği hekim; Vildan Hanım olacaktır ayrıca Emel hanım vardı iletişim bilgilerini bulunca paylaşırım.

http://www.petospher.com/iletisim.html
Zühtüpaşa Mah. Itri Dede Sok. Hasanpınar Apt. No:1 D:4 Kızıltoprak/İstanbul

Tel: 0216 700 2126 
Cep: 0530 443 4517
E-Posta: [email protected]
Vetirener Hekim olarak Vildan Hanım konuya hakim bir hekim.

Emel Hanım;
http://emelbasaran.com/
Acıbadem Cad. No:102/1
Kadıköy İSTANBUL
Tel: (216)339 2080
E- posta:[email protected]

Bilgi için teşekkür ederim. Hayır akvaryumum güvenli ve herhangi bir düşüş yaşamadı.

Kavga ile ısırmaya bağlı olsa açık yara görürdün yada farkederdin. Bu sebeple ben iç organdan geldiğine inanıyorum. Sindirim sisteminde bir sorun olduğu kesin. Hayvan birşey yutmuş ve iç kanama yaşıyorda olabilir. Tabi hep varsayım bunlar. Bu sebeple hemen hekime gidilmeli. Neslihan ın önerdiği veteriner hekimlerden biri kesin görsün.
Çok geçmiş olsun.

Eğer kan yani canlı kırmızılık varsa bu anüse yakın bir bölgeden geliyordur. Dışardan bir şey gözükmüyor ise bu kurutulmuş yem yüzgeci veya sivri bir taş yutma sebebiyle de olabilir. Hayvan devit verdin mi verdiysen ne kadar.

Kuyruğunu tutup bir daha incele kopma veya tahriş var mı ? Kuyruğu katladığı tarafta bir zedelenme de olabilir.

Geçmiş olsun.

Cvp: kaplumbağamdaki sorun ne olabilir? (Kanama)

Emre Bey merhaba..Devit vermedim.Herhangi bir yaralanma,kuyruk bölgesinde herhangi bir sorun görmedim.Dün akşam ve bu sabah kum üzerinde de herhangi bir kan görmedim.Yoğun çalışma tempomdan dolayı hafta sonuna kadar veterinere götüremeyeceğim..Umarım sorun yaşamam.

Ağzına bir damla devit damlat o zaman eğer bir cisim kaynaklı ise bağırsaklarını yumuşatıp rahat çıkmasını sağlar.

Cem in devit tavsiyesini uygulamak iyi olur. Hafta sonu için randevu almakta fayda var. Hatta telefonda ön bilgi verilirse gelmeden önce şunları gözlemleyin yada şunlardan numune getirin denilebilir.

Geri