Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamı izmirde sahiplendirmek istiyorum :(

banukuyu

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar,
2 tane su kaplumbağam var gayet güzel geçiniyorlardı büyümeye başladıkça akvaryumun yetersiz kalması sebebiyle biri diğerini sürekli rahatsız etmeye başladı.. arayı böldüm plastik delikli bir malzemeyle ama şimdi de o delikten ayaklarını ısırmaya çalışıyor.. hiç istemiyorum ama 2. bir akvaryum dizayn edemeyeceim için kaplumbağamın sağlıklı olanını sahiplendirmek istiyorum İZMİR içinde.. onun benim baktığım aynı şartlarda bakılcağına emin olmak zorundayım (akvaryum-ısıtıcı-filtre-kuru alan, düzenli ve çeşitli yem gibi...) ne kadar çabuk yeni bi ev bulursam o kadar rahat edicez hepimiz..

Cvp: kaplumbağamı izmirde sahiplendirmek istiyorum :(

Kabuk boyu kaç cm ? Fotoğraf koyarmısınız? Belki ben sahiplenebilirim benimkilerin yanına

6 7 cm kadar, 2 hafta önce boynunu ısırdı diğeri yara kapanana kadar günde 2 kez 4 saat kadar pansuman yaptım, şuan iyileşti ama rahat bırakmıyo diğeri çok üzülüyorum. sizin kaç kaplumbğanız var. benim için çok önemli bakımı.. siz de akvaryumun resmini gönderebilir misiniz.. alırsanız çok sevinirim bakmıcak birine asla veremicem çünkü şuanki durumunda bile :(

mailto:/116noec.jpg
resim yüklemeyi beceremedim bi de nerden yapıcam

1 res, 1 de cizgili kaplumbagam var. Benimkide 6 cm civarında ikiside. Cuma gunu ızmıre donuyorum, nerede oturuyorsunuz izmirin?

Farklı cıns olmaları sorun olur mu acaba? Yıne akvaryuma snradan geldıgı ıcın zarar verırlerse dıye korkuyorum. Karsıyakada oturuyorum o sorun olmaz vercek olunca ayarlanır bı sekılde. Akvaryumda bakıyosunuz dımı ısıtıcı kuru alan uv nız var mı acaba

Geri