Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamı kapta besliyorum

f.tercan

Yeni Üye
merhaba 2 gün önce ufak bir su kaplumbağası aldım kaplumbağa bahçesi adındaki kablarda besliyorum kaplumbağamı öğrenci olduğum için para sıkıntısı çekiyorum şuan için akvaryum alamıyorum ama kaplumbağama bu şartlar içinde en iyi şekilde bakmayı istiyorum

suyu olabileceği en derin şekilde doldurdum en altta taşlar var.sıkılmasın diye içine küçük bir ayna sabitledim ara sıra gidip ona bakıyor
kuru alan için kaplumbağamı günde 2 kere falan çıkarıyorum ve geniş bir kutu içinde kurutuyorum rahatsız olmasın diye içini havlu peçetelerle kapladım.spot ışığıda yukarıdan yansıcak şekilde ayarladım
şimdilik su soğumasın diye yaklaşık 3-4 saatte 1 kabın içinden bir miktar su alıp sonra o miktar kadar suyu ısıtıp suya koyuyorum ama bir su ısıtıcısı almayı düşünüyorum ne dersiniz kaba olurmu ısıtıcı

50 tl ye kadar bütçem var ama daha fazla harcayamam

kabda en iyi nasıl besleyebilirim önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Edit tubidik: Konu başlığında yardım, acil gibi kelimeler kullanmak yasaktır.

RE: kaplumbağamı kapta besliyorum lütfen yardım

En yakın zamanda bir akvaryum edinin en azından ısıtıcı sığacak kadar (Şimdilik).Geçici olarak akvaryumu plexiglas gibi bir maddeden yapabilirsiniz.Filitre sun-sun markalar var 10 TL:300lt/h 12 TL:600lt/h civarındaydı en son baktığımda.Isıtıcı da marka veremiyeceğim ama 10-12 TL'ye alabilirsiniz.Lamban varmış.UVB lamba zaten alamazsın.Birde kuru alan yap.Emin ol ki o kaplardan daha iyi olacaktır. (Yanlışım varsa düzeltin lütfen.)

25 tl ye ufak bi akvaryum al en ucuzundan ısıtıcı en ucuzundan filitre al bide cam kestir camcıdan camı kuru alan yap al sana on numara akvaryum benim ilk akvaryumum küçüktü çokta güzel olmuştu ucuza :D

nerde bulabilirim o akvaryumlardan 10-12 tl falan alırım ama dediğim gibi 50 tl ye kadar bir bütçe ayırabilirim 100 tl lik falan kablardan alamam para yok:D zaten kabı 10 tl ye aldım bi yanlışınız olmasın

petshop larda bulabilir miyim dediğiniz kablardan

bizim burda o kap 6 tl ve 8 tl arası değişiyor :D sizin orası neresi ???

6 tl ye falanda kablar var ama onlar çok küçük aga:D bu benimki onu alsam 2 dk de tırmanırdı ona
bizim burda bahçelievler de ben beşyüzevlerden aldım kaplumbağayı

:D bak az bekle ben sana ilk kullandım akvaryumun resmini gösterim :D

sen nerde oturuyosun satar mısın bana o akvaryumunu kullanmıyosan

istanbul/pendik de oturuyorum ben yakınmı sana :D

10-15 tl arası ısıtıcı ve filtre alabilirsiniz. Kalan 20 tl ye de ufak akvaryum ya da şimdilik idare edecek şekilde şeffaf büyük akvaryum şeklinde plastik kaplardan alabilirsiniz. Her türlü ölüm fanusundan iyidir.

Küçük akvaryum aldıgınızda ileride büyütmeniz gerekecektir.Almışken büyük alınki değiştirmeye gerek kalmasın.

ben sana anlatayım..bende şuanda 35 lt lik bir akvaryum var.20 liraya aldım samsundan.15 liraya da 100w lık bir ısıtıcı aldım.camcıdan 15cm-10cm / 5cm-10cm şeklinde 2adet cam kestirdim.bu camlar 3lira tuttu.2liraya halıkaydırmaz aldım.son olarak da 8 liraya antibakteriyal akvaryum silikonu aldım..bütçene gayet uygun bence.. 20+15+3+2+8= 48 liraya iş tamam..benimkiler 2yıldır ölüm fanusunda pısırık pısırık geziyorlardı ve hiç deri veya kabuk değiştirmemişlerdi.şimdi ikiside deri değiştiyor.umut kabuk değiştirmeye de başladı..

verdiğin paraya karşılık onların sağlıklı ve mutlu olduğunu gözlemlediğindeki mutluluk pahabiçilemez.. :)

Geri