Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamı nereye verebilirim?

skyspring

Yeni Üye
15 yaşında bir su kaplumbağam var, yıllardır gözüm gibi baktım, çocuğum gibi artık. Ben yurtdışına taşınıyorum ve akıbetim belirsiz olduğu için yanıma almam imkansız. Annem yaşı yüzünden tek başına bakabilecek gibi değil maalesef. Sahiplendirmek hem zor hem de güvenemeyeceğim için hayvanat bahçesine vermeyi düşündüm ama alırlar mı, orada hayatta kalabilir mi? Çok üzülüyorum vermek zorunda olduğum için. Onun için en iyi çözüm ne olur? Lütfen fikirlerinizi yazın çok üzülüyorum onun için.

Yurtdışına götürme konusunda yaptırımlar var ne yazık ki. Bazı ülkeler almadığı gibi itlaf ediyorlar.

Hayvanat bahçesine sorun alırlarsa verirsiniz. Bir ara öyle yoğun talep oldu ki. Yerleri olmadığı için alımı durdurdular.

Hayvan yerli tür mü res mi? Çizgili dere yada sarı benekli ise bulunduğu habitata bırakılabilir.

Hangi şehirdesiniz?

İstanbul’dayım ve cinsi kırmızı yanak. Hayvanat bahçesine soracağım. Bir de botanik parkta kırmızı yanakların yaşadığı büyükçe bir gölet varmış. Hayvanat bahçesine kabul etmezlerse böyle bir gölette hayatta kalabilir mi?

Eylülden evvel gölete bıraksaydınız sıcak havada adapte olup hazırlanması kolay olurdu. Şu aşamada havalar soğudu durumu ne olur bilmiyorum açıkçası yalnız bu ihtimali değerlendirirsek yem oranını artırıp yağ depolamasını sağlayabilirsiniz. Böylece hayvan yiyecek arama derdine fazla düşmeden kış uykusuna hazırlanmış olur.

Her ikisine de bakın. Gidene kadar burada sahiplendirme konusunda konu da açın. Belki o sürede isteyen biri çıkar. Çıkmazsa götürürsünüz.

Geri