Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamı sahiplendirmek istiyorum

brc

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 senedir bakmakta olduğum kaplumbağam Üzüm'ü sahiplendirmek istiyorum. KPPS'ye hazırlandığım için onunla yeteri kadar ilgilenemiyorum ve bakımına eskisi gibi vakit ayıramıyorum. Ankara'da oturuyorum ve ona benim gibi iyi bakabilecek yeni bir sahip arıyorum. Kaplumbağamla birlikte;

2 adet iç filtre
1 adet termostatlı ısıcı
1 adet normal ısıtıcı
1 adet cam akvaryum
1 adet plastik akvaryum
2 adet plastik bitki
Kendi yaptığım kuru alan ve yemleri ücretsiz olarak verilecektir.

mailto:/2edrtqb.jpg
mailto:/287d66c.jpg
mailto:/2j0yqdj.jpg
mailto:/212fvx4.jpg
mailto:/dqovht.jpg
mailto:/22mjd.jpg
mailto:/23ljhgn.jpg

Cvp: kapluşumu sahiplendirmek istiyorum

Burcu abla bende ablalık abilik yapıcak kapluş arıyorum ama bana ters senin oturduğun yer.Maalesef :59: :'(

Burcu sen nerede oturuyorsun kac yasinda bir kaplumbaga sahiplenmek istiyorsun

Zilli Hayri' Alıntı:
Burcu abla bende ablalık abilik yapıcak kapluş arıyorum ama bana ters senin oturduğun yer.Maalesef :59: :'(

hadi ya buna uzulmedım değil ama olsun:)

1-2 yaşından büyük veya tam o yaşta.İstanbul.Burcu abla çok isterdim yapacak birşey yok.

Cvp: Kaplumbağamı sahiplendirmek istiyorum

İstanbul'dayım. Getirebilrsen, ulaştırabilirsen seve seve sahiplenirim. Hatta ara sıra resimlerini de gönderebilirim.

Sarp' Alıntı:
İstanbul'dayım. Getirebilrsen, ulaştırabilirsen seve seve sahiplenirim. Hatta ara sıra resimlerini de gönderebilirim.

İstanbul'a getirebilmem ya da ulaştırabilmem şu an için imkansız görünüyor. Ben zaten Ankara'da bir yuva arıyorum kapluşuma. Yine de ilgilendiğiniz için teşekkürler(=

5 - 6 aylık bir erkek kaplumbağa ile anlaşabilir mi acaba? bende yeni bir akvaryum yaptırmayı istiyorum forumdaki tecrübeli arkadaşların tavsiyesi ve yönlendirmesi doğrultusunda. Benim maykinin yalnız olması canımı sıkıyordu. Yeni bir dişi alayım diyordum. Cinsiyeti ne acaba? Acaba anlaşabilirler mi?

Arda 2 kaplumbağa olacaksa su hacmi konusu gene değişir unutma. Her şeyi buna göre düşün. Yada başka hayvan al, 2 sene akvaryumu kullanıp ileride büyütürsün.

AEK' Alıntı:
Arda 2 kaplumbağa olacaksa su hacmi konusu gene değişir unutma. Her şeyi buna göre düşün. Yada başka hayvan al, 2 sene akvaryumu kullanıp ileride büyütürsün.

yaptırmışken ona göre yaptırayım diyorum. bu yarışma fotoğraflarına çok imrendim. bir yandan da benim kaplumbağa ne hissediyordur tek başına diyerek üzülüyorum. anlaşabilirler mi ki? benimki erkek, bunun cinsiyeti belirtilmemiş. ben aldığımda 1 TL büyüklüğündeydi benim kaplumbağa. şimdi avcumu dolduruyor :) Bu kötü koşullarda (ki biliyorsunuz şu anki koşulları) büyümesi bu şekildeyse :) sanırım şanslı bir hayvanseverim.

İkinci kaplumbağa alacaksan ve sendeki erkekse cinsiyeti belirlenmiş aynı boylarda dişi almaya özen göster. Ayrıca iki hayvan için ömürlük akvaryum minimum 200 lt su ister. Kaçış boşluğu ile yaklaşık 280-300 lt akvaryum gerekir. Tabi ekipmanlarda buna göre olmalı. Örnek boyutlar 100*50*60h ve 11-12 mm cam kalınlığı uygun.

Geri