Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağam yem yemiyor

Esmylmz

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Çocuklarım istedi diye iki tane su kaplumbağası aldım. Maalesef araştırmadan aldım. Yanlış olduğunu biliyorum ama lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Buralarda ki pet shoplarda uygun akvaryum bulamadım. Şuan bir kabın içerisindeler ama biri aldığımdan beri(cumartesi ) yem yemiyor diğeri gayet iştahlı ne versem yiyor. Veterinere danışayım dedim anlamayız dediler. Petshopa gittim karides verdi belki bunu yer diye onu da yemedi diğeri hemen kokusunu alıp koşuyor ama bunda tık yok.
Hasta mı anlamıyorum ne yapmam lazım.
Yumurta sarısı denedim onu biraz tırtıkladı

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Çocuklarım istedi diye iki tane su kaplumbağası aldım. Maalesef araştırmadan aldım. Yanlış olduğunu biliyorum ama lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Buralarda ki pet shoplarda uygun akvaryum bulamadım. Şuan bir kabın içerisindeler ama biri aldığımdan beri(cumartesi ) yem yemiyor diğeri gayet iştahlı ne versem yiyor. Veterinere danışayım dedim anlamayız dediler. Petshopa gittim karides verdi belki bunu yer diye onu da yemedi diğeri hemen kokusunu alıp koşuyor ama bunda tık yok.
Hasta mı anlamıyorum ne yapmam lazım.
Yumurta sarısı denedim onu biraz tırtıkladı
Yemine bir damla vitamin damlatin.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan muhtemel üşütmüş. Eczaneden gentagut damla alın. Sabah akşam ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Akvaryum düz dikdörtgen olmak kaydıyla ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Lambayı bu konuda yazdım. Knitex marka uygun. Deveboynu lambanız varsa o da olur.

Herşeyi netten alın yemler hem taze hemde ucuz olur. Öncelikli atakan petshopa bakın sonra cimri yada akakçe üstünden.

Yem açıksa olmaz. Kapalı kutu olacak. Gammarusu tetra, sera, dajana yada tropical marka alın.

Stick yem olarak tetra reptomin baby yada tropical axothl yemi alın. Bulabilirseniz omega one juvenile yavru kaplumbağa yemi de olur.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da verebilirsiniz.

Vitamin olarak deep fix reptivit alın. Yem yiyene kadar her gün gentagut gibi ama günde bir damla verin.

Bakım ile ilgili bu konuyu da inceleyin.

Akvaryumun ölçüsünü belirleyin filtre ve su ısıtıcısına ona göre bakalım.

Bu hayvanlar salmonella taşır. Sucul ortamda yaşadıkları için salmonella bulaşı riski yüksektir. Onun için çocuklar temas ettiğinde ellerini iyice sabunlasın. Göz ve ağız yoluyla bulaşır.

Öncesi el yıkama da hayvanın sağlığı için.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan muhtemel üşütmüş. Eczaneden gentagut damla alın. Sabah akşam ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Akvaryum düz dikdörtgen olmak kaydıyla ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Lambayı bu konuda yazdım. Knitex marka uygun. Deveboynu lambanız varsa o da olur.

Herşeyi netten alın yemler hem taze hemde ucuz olur. Öncelikli atakan petshopa bakın sonra cimri yada akakçe üstünden.

Yem açıksa olmaz. Kapalı kutu olacak. Gammarusu tetra, sera, dajana yada tropical marka alın.

Stick yem olarak tetra reptomin baby yada tropical axothl yemi alın. Bulabilirseniz omega one juvenile yavru kaplumbağa yemi de olur.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da verebilirsiniz.

Vitamin olarak deep fix reptivit alın. Yem yiyene kadar her gün gentagut gibi ama günde bir damla verin.

Bakım ile ilgili bu konuyu da inceleyin.
Anladım çok teşekkür ederim. İnşallah halledebilirim. Çok ürkek sesimizi duyar duymaz kafasını içine çekiyor. Damlayı sürmem zor olucak ama denicem.
Şuan hiçbir ekipman yok. Yemesine takıldığım için onlara doğru düzgün bakamadım.Dolap uygulamasında kendinden ışıklı, filtreli dokunmatik bi akvaryum gördüm bilirsiniz mutlaka. O nasıl olur sizce.
Söylediğiniz yemlere bakıcam.
Bir de gün içinde balkona çıkarıyorum kabında tabi. Güneşlensinler diye. Doğru mu yapıyorum. İnternette de çok fazla bilgi kirliliği var anladığım kadarıyla.
Petshopculara sorsan bunlar her türlü yaşar. Okadar takma kafana der gibiler. Zaten alırken de bakımı çok kolay balık gibi dediler :( araştırınca hiç de öyle olmadığını anladım. Şuan çok vicdan yapıyorum canlılar ve benim sorumluluğumdalar. Keşke bilinçsizce almasaydım ama almış oldum.

Akvaryumun ölçüsünü belirleyin filtre ve su ısıtıcısına ona göre bakalım.

Bu hayvanlar salmonella taşır. Sucul ortamda yaşadıkları için salmonella bulaşı riski yüksektir. Onun için çocuklar temas ettiğinde ellerini iyice sabunlasın. Göz ve ağız yoluyla bulaşır.

Öncesi el yıkama da hayvanın sağlığı için.
Evet onu da okudum ve korktum açıkçası çocuklara dokundurtmıyırum. Ama zaten onların da hasta olma ihtimalini de okudum ondan beri elletmiyorum. Ben dokunuyorum sadece.
Bu bilgilendirme için de teşekkür ederim

Hayvanı güneşlendirmeye çıkarmıyoruz ısıtma lambası kullanıyoruz. Balkon açık mı kapalı mı bilmiyorum ama hayvan esintiye maruz kalmamalı üşütmesini istemeyiz.

Söylediğiniz akvaryum kaç litre ve fiyatı nedir?

Hayvanı güneşlendirmeye çıkarmıyoruz ısıtma lambası kullanıyoruz. Balkon açık mı kapalı mı bilmiyorum ama hayvan esintiye maruz kalmamalı üşütmesini istemeyiz.

Söylediğiniz akvaryum kaç litre ve fiyatı nedir?
Balkon açık ama hava sıcak olduğundan üşüteceğini hiç düşünmedim açıkçası.Kabukları yumuşamasın d vitamini alsınlar diye. Zaten aldığımdan beri yem yemiyor.
23x35x25 ölçülerinde fiyatı 800 lira. Sıfırı baya yüksek bir fiyattı bu yine bi derece. Kendinden motoru, Filtre vs de kendinden olunca uygun geldi.

Balkon açık ama hava sıcak olduğundan üşüteceğini hiç düşünmedim açıkçası.Kabukları yumuşamasın d vitamini alsınlar diye. Zaten aldığımdan beri yem yemiyor.
23x35x25 ölçülerinde fiyatı 800 lira. Sıfırı baya yüksek bir fiyattı bu yine bi derece. Kendinden motoru, Filtre vs de kendinden olunca uygun geldi.
akvaryum küçük ve pahalı. ben 70x30x45 boyutundaki akvaryumumu + özel kuru alanda dahil camcıya toplam 600tlye yaptırmıştım.

akvaryum küçük ve pahalı. ben 70x30x45 boyutundaki akvaryumumu + özel kuru alanda dahil camcıya toplam 600tlye yaptırmıştım.
Motoru, filtresi vs olduğu için uygun geldi yoksa sadece akvaryum olsa evet pahalı. Ama banada biraz küçük geldi ölçüleri

Geri