Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamı uyurken uyandırdım

vicdan

Bronz 2 Üye
dün akşam kaplumbağama baktım ve ölmüş gibiydi ve boynu yamuk duruyordu. meraklandım ve biraz dürttüm. ancak gözlerini açtı meğersem uyuyormuş.:( böyle birkaç akşam daha olmuştu. ama bir saat sonra baktığımda uyuyordu:)

Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz öldüğünden bile şüphelenseniz yine onu gece vakti dürtmeyim kablumbağaları bilmem ama bir çok hayvan uykusuzluktan hastalanır ve bu ölüme kadar gidebilir..
iyi günler..

RE: kaplumbağamı uyurken uyandırdım

Uykusuzluktan olmekmi? Ne alaka demekki okadar derin bir uykuda degilmis, ayrica neden oldugunu dusundun anlamis degilim. Cama tiklasaydinda tepki verirdi, derin uykudaysa uyanmasi zor olur zaten bende arada sevmek icin burnunu elliyorum derin uykudayken sadece az kafasini oynatir degilse uyanir bakar tekrar uyur. Zaten suyun icinde uyuyan kaplumbagalar gece surekli nefes almak icin uyanirlar bu yuzden bu uykusuzluk kaldiklarinda hasta olma olayi abartili olmus.

dikkatinizi çekerim "kablumbağaları bilmem ama bir çok hayvan uykusuzluktan hastalanır ve bu ölüme kadar gidebilir." dedim..

RE: kaplumbağamı uyurken uyandırdım

Arkadas kaplumbagasi hakkinda birseyler sormus bende diger hayvanlari degil kaplumbagalari anlattim. Yani okadar buyuk dert edilecek birsey degil ayrica her uyudugunda acaba oldumu diye uyandirmakta yazik olur hayvana siz birakin uyusun

Uykuyla ilgili yabancı bir belgeselde hemen hemen tüm hayvanların ve insanların uykusuzluk nedeniyle ölebileceği bilgisi veriliyordu.

Geri