Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın alt kabuğu yumuşak

EMRE1991

SKF Delisi
alt kabuğu yumuşak neden olabilir her gün güneşlendiriyorum?

Cvp: kaplumbağamın alt kabuğu yumuşak

Küçük kapluşlarda kabukta yumuşaklık olabilir. Güneşlenme ve sağlıklı beslenme ile zamanla düzelecektir.

kaplumbağalar küçük ise bu durum normaldir.zamanla geçecektir

evet küçük çok az var birinde pembeleşme ama okadar belirgin değil

Benim kaplumbağalarımda da vardı ben akciğer enfeksiyonu sanmıştım ama veteriner A vitamini eksikliğinden kabuk sertleşemiyor dedi ilaç yazdı o yüzden sordum pembeleşme var mı diye A vitamini eksikliği olabilir ama yine de imkanınız varsa bir veterinere götürün.

veteriner yok işte olsa hepsi büyük baş hayvanlara bakıyor :) ama okadar çok yok çok çok diikkatli bakman lazım görmen için

Anladım. Emre1991 Bursa'da oturuyorsunuz değil mi?

evet bursada oturuyorum

Uludağ Üniversitesi size çok mu uzak? Veterinerlik fakültesi var orada size yardımcı olamıyorlar mı acaba?

çok uzak bize orası ya yakın olsa götürürümde :)

Anladım:( 2008'de hayvan hastanesi açılmış fakülte kapsamında ve ayrıca egzotik hayvan kliniği varmış size yakın olmaması kötü...İnşaallah kapluşlarınız iyileşir umarım yumuşama yavru olmalarından kaynaklanan bir şeydir.

Geri