Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Ayaklarında ve Kuyruğunda Bir Madde Var

idone_

Yeni Üye
Merhabalar. Ben daha çok yeni kaplumbağa sahibi oldum bu yüzden onlar hakkında fazla bilgim yok, bu forum ve internet üzerinden edindiğim bilgilerle onu yetiştirmeye çalışıyorum. Henüz 4 gündür benimle olan Kermit'in son bir iki saattir ayaklarında ve kuyruğunda tüyümsü bir madde var, onunla birlikte o da yüzüyor. Ayrıca hiç yapmadığı kadar sürekli bulunduğu suyun içinden çıkmaya çalışıyor. Bunların nedeni sizce ne olabilir? Henüz bilinçsiz bir sahibim, bana yardımcı olun lütfen...çok üzülüyorum ya bir şey yaptıysam diye :(

Cvp: Kaplumbağamın ayaklarında ve kuyruğunda bir madde var

Öncelikle bakımla ilgili bu bölümü güzelce bir inceleyin, yapmanız gereken her şey mevcut; mailto:/forum/Forum-bakim.html.

Size kesin bir yorum yapabilmemiz için fotoğraf yollamanız şart. Ama genelde tarif ettiğiniz durum, deri değiştiren kaplumbağalarda olur, püskül gibi şeffaf bir deri boğazından kollarından bacaklarında sarkar. Bu tüm kaplumbağalarda gerçekleşir.

Birde bakım koşullarınızı yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Anlattıklarınız kadarıyla o tüyümsü madde deri ola bilir eğer deri ise iyi bişey demek kaplubağanız büyüyor ama hala içiniz rahat değil diyiyorsanız bir fotoraf çekip yüklemenizi öneririm konuya. :)

Bacakları yosun tutmuş olabilir mi.?Bende de vardı püsküler tırnaklarında felan.Deri değiştirdiği içinmiş.

Yosunluk bir durum değil.

Bence de yosun değil muhtemelen kaplumbağanız deri değiştiriyor.

Kaplumbağanızı deri değştiriyor olabilir. Ama foto yüklerseniz daha kesin bişey söyleyebiliriz.

sanırım bir günlük bir meseleymiş hemen geçti allahtan :) sizlere çok teşekkür ederim cevapladığınız için...

Geri